America's Cup 2016: Recenzja Gry Meksyk - Jamajka

Reprezentacja Meksyku odniosła miażdżące zwycięstwo nad Urugwajczykami w meczu pierwszej rundy fazy grupowej Kwartetu C. Drugimi rywalami Meksykanów w turnieju byli piłkarze z Jamajki.

America's Cup 2016: recenzja gry Meksyk - Jamajka

Przed rozpoczęciem spotkania reprezentacja Meksyku została zasłużenie uznana za faworyta konfrontacji z drużyną Jamajki. Jednak zespół, znany wielu z piosenki grupy Chaif, miał pierwszą szansę na zdobycie bramki. Clayton Donaldson w 7. minucie z korzystnej pozycji uderzył bardzo blisko narożnika bramki Meksykanów. Po nieudanej realizacji tego momentu, jamajskie piłkarze chybiły celu. Po złożeniu wniosku przez Jezusa Manuel Corona, napastnik niemieckiego „Bayera” i meksykańskiej drużyny narodowej Chicharito uderzył go w głowę. W 17. minucie tablica wyników oświetliła liczby 1:0 na korzyść reprezentacji Meksyku.

W drugiej połowie pierwszej połowy Jamajka mogła wyrównać wynik. Najpierw Gareth McClairy, w 37. minucie z pola bramkarza, nie zdołał pokonać bramkarza Ochoa, a potem Michael Hector, na pięć minut przed końcem połowy, uderzył z punktu obserwacyjnego wprost w środek meksykańskiej bramy – bramkarz ponownie zablokował drogę pocisku za linią.

Na początku drugiej połowy Meksykanie niemal zwiększyli swoją przewagę. Chicharito spoza pola karnego nie mógł wejść w róg.

Meksykanie wciąż byli w stanie podwoić swoją przewagę. Kilka minut po wejściu na boisko Oribe Penalta, zastępując Chicharito, strzelił 2:0 na korzyść Meksyku. Do końca spotkania liczby na tablicy wyników nie uległy zmianie, choć jamajczycy mieli szanse na wydrukowanie gola Guilherme Ochoa.

Zwycięstwo w meczu pozwoliło Meksykaninowi zakwalifikować się do play-offów Copa America w 2016 roku. O ostatecznym miejscu w grupie zadecyduje konfrontacja z reprezentacją Wenezueli. Piłkarze Jamajki przegrali oba mecze na początku turnieju i stracili szanse na dalszą walkę w play-off.