America's Cup 2016: Recenzja Gry Ekwador - Haiti

Reprezentacja Haiti była wyraźnie słabsza na Copa America 2016. Po przegranych obu pierwszych meczach w grupie B Haitańczycy w ostatnim spotkaniu zmierzyli się z graczami z Ekwadoru, dla których zwycięstwo mogło sformalizować wyjście do fazy play-off.

America's Cup 2016: recenzja gry Ekwador - Haiti

Bardziej aktywnie rozpoczęli grę zawodnicy reprezentacji Ekwadoru. Już w pierwszych dziesięciu minutach spotkania Ekwadorczycy stworzyli kilka niebezpiecznych momentów u bram reprezentacji Haiti. I już w 11. minucie pierwsza piłka była w siatce. Christian Noboa celnie podał do Ennera Valencii, który trafił na bramkę Haitańczyków spoza pola karnego, otwierając wynik meczu. Reprezentacja Ekwadoru objęła prowadzenie 1:0.

W 20. minucie Enner Valencia pełnił rolę asystenta. Po swoim czaszy w polu karnym Haimen Iovi z łatwością wrzucił piłkę do pustej siatki. Reprezentacja Ekwadoru szybko sformalizowała swoją przewagę do dwóch bramek.

Wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy. Warto jednak zaznaczyć, że w 28. minucie reprezentacja Haiti reprezentowana przez Jerome'a mogła zagrać jedną bramkę. Poprzeczka przyjęła jego cios.

W drugiej połowie Ekwadorczycy zwiększyli przewagę punktową. Dobrze znany rosyjskim kibicom Christian Noboa w 57. minucie podniósł wynik na miażdżący wynik - 3:0 na korzyść Ekwadoru.

W 78. minucie Enner Valencia zaliczył swoją drugą asystę w meczu. Tym razem asystował swojemu bratu Antonio. Wynik 4:0 był końcowym wynikiem spotkania Ekwadoru z Haiti.

Zwycięstwo Ekwadorczyków przyniosło tej drużynie drugie miejsce w grupie B. W tym samym czasie reprezentacja Brazylii, która przegrała z Peruwiańczykami w drugim meczu tej samej grupy, w ogóle nie przeszła do play-offów.

W ćwierćfinale reprezentacja Ekwadoru spotka się z gospodarzami turnieju - drużyną USA, a Haitańczycy opuszczą turniej po trzech porażkach.