Który Klub Wygrał Ligę Mistrzów UEFA W Roku

Liga Mistrzów UEFA to najważniejszy turniej piłkarski dla klubów Starego Świata. Co roku cały świat sportu obserwuje, która drużyna może zdobyć honorowy tytuł najlepszego w Europie, wpisując się w historię światowego sportu.

Który klub wygrał Ligę Mistrzów UEFA w 2014 roku

24 maja 2014 r. na stadionie Sveta w Lizbonie (Portugalia) odbyło się ważne wydarzenie sportowe. Z ponad sześćdziesięcioma tysiącami widzów hiszpański klub "Real" (Madryt) w dramatycznym meczu zdobył upragnione trofeum - Puchar Mistrzów UEFA. To dziesiąte zwycięstwo Ligi Mistrzów w historii wielkiego królewskiego klubu. Według tego wskaźnika Madryt jest najbardziej utytułowanym klubem w Europie.

Rywalem Realu Madryt była inna drużyna Madrytu - Atletico. Końcowy wynik meczu, który oznaczał zwycięstwo „kremowych”, stał się największym w historii finałów Ligi Mistrzów w ostatnich latach. Mecz zakończył się porażką 4:1. Ale ten wynik nie jest odzwierciedleniem całkowitej przewagi królewskiego klubu. „Real” do 94. minuty był gorszy od przeciwnika 0:1 i dopiero w określonym czasie po rzucie rożnym Sergio Ramos posłał piłkę do bramki „Atlético”. Tak więc Real Madryt wyrównał wynik w ostatnich minutach spotkania, a to pozwoliło wielkiemu klubowi uciec od porażki w finale i wygrać Ligę Mistrzów w 2014 roku. W dogrywce „Real” w drugiej doliczonej dogrywce wrzucił trzy piłki do bramki przeciwnika. Wyróżnili się Gareth Bale, Marcello i Cristiano Ronaldo.

Madryt „Real” po raz kolejny pokazał całemu światu, że jest jedną z najlepszych drużyn w Europie w ostatnim sezonie sportowym. Dlatego to nie przypadek, że ten konkretny klub został zwycięzcą Ligi Mistrzów UEFA w 2014 roku.