Copa America 2016: Recenzja Gry Chile - Boliwia

Po nieudanym starcie w Copa America (porażka z Argentyną) Chilijczycy musieli zdobyć punkty w drugiej rundzie fazy grupowej. Rywalami reprezentacji Chile w drugim meczu byli piłkarze z Boliwii.

Copa America 2016: recenzja gry Chile - Boliwia

Obie reprezentacje przegrały swoje pierwsze mecze w turnieju z takim samym wynikiem 1:2. Chilijczycy nie byli w stanie oprzeć się reprezentacji Argentyny, a Boliwijczycy pod wieloma względami rewelacyjnie przegrali z drużyną Panamy. Obie drużyny przed swoimi drugimi meczami postawiły sobie za zadanie zwycięstwo, aby zachować szanse na wyjście z grupy D.

Mecz rozpoczął się od przewagi chilijskiej reprezentacji, jednak w pierwszej połowie godziny nie doszło do poważnych szans na zdobycie bramki. Dopiero w ostatnich piętnastu minutach Chilijczycy potrafili stworzyć kilka ostrych sytuacji u bram boliwijskiego bramkarza. Pinilla i Sanchez mieli spore szanse, ale trafieniom słynnych piłkarzy brakowało celności. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się zerami na tablicy wyników.

Niespełna minutę po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania wyniki otworzyła reprezentacja Chile. Boliwijczyk Juan Carlos Anse stracił piłkę w pobliżu pola karnego, czego nie chybił Mauricio Pinilla, który asystował Arthurowi Vidalowi. Chile objęło prowadzenie 1:0 już w 46. minucie.

W 61. minucie reprezentacja Boliwii odbiła się. Najpiękniejszą bramkę zdobył Jasmani Campos. Boliwijczyk uderzył potężnym rzutem wolnym w samą pajęczynę bramki. Claudio Bravo był bezsilny. Na tablicy wyników zapaliły się liczby 1:1.

Po stracie piłki Chilijczycy dodali jeszcze więcej w akcjach ofensywnych. W 73. minucie Sanchez odpowiedział rzutem wolnym, ale boliwijski bramkarz sparował piłkę, posyłając ją w sam róg. Arturo Vidal również miał szanse na zdobycie bramki, ale Bayernowi brakowało celności, a czasem szczęścia.

Decydujący segment meczu to 8 minut doliczone do czasu głównego. Chilijscy piłkarze coraz groźniej napierali na bramkę przeciwnika, gdy w końcu w 8. minucie kontuzji sędzia wskazał na punkt pod bramką boliwijskiej reprezentacji. Piłka po wbiciu się w pole karne trafiła w rękę Jasmine Campos i sędzia podjął bardzo niejednoznaczną decyzję. W 10. minucie dogrywki Arturo Vidal nie pudłował - 2:1 na korzyść Chile.

Boliwijczycy mieli wielką szansę na odzyskanie. W 12. minucie dodanego do meczu Rodrigo Ramallo z najkorzystniejszej pozycji nie zdołał trafić w róg bramki Claudio Bravo. Po trafieniu z obszaru jedenastometrowego znaku piłka przeszła kilka centymetrów od poprzeczki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść reprezentacji Chile. Ten mecz był jedną z najbardziej intensywnych i dramatycznych konfrontacji na Copa America w fazie grupowej.