Copa America 2016: Przegląd Meczu Jamajka - Wenezuela

W Windy City of Chicago odbył się pierwszy mecz fazy grupowej Pucharu Ameryki 2016 w grupie C. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje Jamajki i reprezentant futbolu południowoamerykańskiego, czyli drużyna Wenezueli.

Copa America 2016: przegląd meczu Jamajka - Wenezuela

Gra rozpoczęła się w aktywnym tempie. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce przeciwnika szybkimi atakami. Już w pierwszych dziesięciu minutach spotkania piłkarze odznaczali się ostrymi atakami pod bramę frontową, w których większe sukcesy odnosiły jamajskie piłkarze. Najpierw w 10. minucie Cleton Donaldson niebezpiecznie strzelił z rogu pola karnego, ale bramkarz z Ameryki Południowej sparował cios. Po tym Wenezuelczycy byli obroni przez poprzeczkę po rzucie rożnym. Ji-Wojin Watson uderzył się w głowę, ale potrząsnął poprzeczką.

Wtedy zadziałała niezmienna zasada futbolu. Piłkarze z Jamajki, którzy nie wykorzystali swoich szans, poddali się. W 15. minucie Joseph Martinez oddał celny strzał spoza pola karnego. Wenezuela objęła prowadzenie 1-0.

W 23. minucie reprezentacja Jamajki poniosła straty kadrowe. Rodolphe Austin został wysłany za rażące naruszenie. Wenezuelczycy nie mogli zrealizować swojej przewagi liczebnej. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się minimalną przewagą Amerykanów Południowej.

W 49. minucie drugiej połowy spotkania jamajscy piłkarze ponownie przegapili doskonałą okazję do zdobycia bramki. Michael Hector strzelił na bramkę, ale tym razem Wenezuelczyków uratował słupek.

Piłkarze z Ameryki Południowej zdołali odpowiedzieć dopiero w 71. minucie, kiedy to po rzucie rożnym Angel Wilker wprowadził piłkę w róg bramki. Bramkarz Jamajki Blake grał skutecznie i sprawnie - po jego skoku w róg piłka została odbita.

Do końca meczu wynik na tablicy wyników nie uległ zmianie. Reprezentacja Wenezueli miała większą kontrolę nad piłką w trakcie meczu, ale przeciwnicy odpowiedzieli ostrymi kontratakami. Drużyny oddały trzy strzały na bramkę przeciwnika, liczba wspólnych strzałów na bramkę wynosiła 14 na 10 na korzyść reprezentacji Wenezueli. Tym samym nominalni goście meczu zdobyli pierwsze trzy punkty w turnieju.