America's Cup 2016: Przegląd Meczu Kolumbia - Paragwaj

Kolumbijczycy są jednymi z faworytów mistrzostw w futbolu amerykańskim 2016. W drugiej rundzie fazy grupowej w Kwartecie A przeciw tej drużynie wystąpił inny południowoamerykański zespół – Paragwaj.

America's Cup 2016: przegląd meczu Kolumbia - Paragwaj

Główną wiadomością dla kibiców reprezentacji Kolumbii przed meczem była obecność w wyjściowym składzie kapitana i lidera drużyny Jamesa Rodrigueza. To właśnie ten zawodnik Realu Madryt swoimi działaniami ostatecznie wpłynął na wynik na tablicy wyników.

Kolumbijczycy rozpoczęli spotkanie bardziej aktywnie. W rezultacie publiczność zobaczyła wczesny cel. W 12. minucie James Rodriguez wykonał rzut rożny z prawej flanki ataku. Napastnik Milanu Carlos Bacca odpowiedział na transfer i uderzył nieodparcie pod poprzeczkę z linii pola bramkarza. Ta piłka była pierwszą w turnieju dla kolumbijskiego napastnika.

W 30. minucie meczu Kolumbijczycy podwoili swoje prowadzenie. James Rodriguez posłał teraz piłkę do bramki reprezentacji Paragwaju, zmuszając siatkę do trzepotania w daleki róg bramki. Reprezentacja Kolumbii pewnie objęła prowadzenie 2:0. Po tym Paragwajczycy próbowali jakoś poprawić swoją grę w ataku, ale z szans na bramkę pierwszej połowy spotkania można odróżnić tylko rzut wolny Dario Lescan. Kolumbijska bramkarz Ospina w eleganckim stylu odbiła piłkę w poprzeczkę.

W drugiej połowie kolumbijski bramkarz po raz kolejny zademonstrował cuda w uratowaniu bramki. Ospina wykonała w tej chwili jedną z najpiękniejszych obrońców mistrzostw. W 62. minucie Paulo Da Silva po rzucie rożnym posłał piłkę w górny róg bramki, ale wyciągając się na pełną wysokość bramkarzowi udało się zdobyć pocisk.

Paragwajczycy nie opuścili boiska bez bramki. W 71. minucie Victor Ayala posłał piłkę do pierwszej dziewiątki kolumbijskiego gola sprytnym strzałem z dystansu. Ten cel jest nadal prawdziwą atrakcją turnieju.

Więcej drużyn nie mogło wyróżnić się w meczu, choć świetny moment na bramkę miał Edwin Cardona (Kolumbia) - Paragwaj uratował słupek.

Ostateczne zwycięstwo Kolumbii 2:1 pozwala tej drużynie zdobyć sześć punktów po dwóch meczach i pewnie prowadzić w grupie A. Paragwajczycy po dwóch spotkaniach mają tylko jeden punkt w atucie.