America's Cup 2016: Przegląd Meczu Kolumbia - Kostaryka

Po zwycięstwach w pierwszych dwóch meczach Kolumbijczycy już zabezpieczyli sobie drogę do kolejnego etapu Copa America 2016. W meczu finałowym reprezentacja miała spotkać się z Kostaryką.

America's Cup 2016: przegląd meczu Kolumbia - Kostaryka

Aby kontynuować walkę w turnieju, Kostarykanie potrzebowali zwycięstwa w meczu z Kolumbią. Co więcej, pożądane było dużo gola, ponieważ w przypadku porażki Amerykanów z Paragwajami różnica bramek byłaby liczona między reprezentacjami Paragwaju i Kostaryki. Drużyna, która stała się główną sensacją mundialu w Brazylii w 2014 roku (Kostaryka) dała z siebie wszystko - odniosła zwycięstwo nad Kolumbią.

Mecz Kolumbia - Kostaryka okazał się jak do tej pory najbardziej ekscytującym w turnieju. Widzowie zobaczyli pięć zdobytych bramek, z których pierwsza padła już w drugiej minucie. Venegas spoza pola karnego posłał piłkę w daleki górny róg wspaniałym kopnięciem. Reprezentacja Kostaryki objęła prowadzenie 1:0.

Piłkarze Kolumbii szybko się odbili. Już w 6. minucie wynik na tablicy wyników wyrównał się. Wyróżniony przez Franka Fabre. W przyszłości gra toczyła się obosiecznymi atakami, w których Kostarykanie odnosili większe sukcesy. Ich ofensywne akcje zaowocowały bramką samobójczą. Bohater 6. minuty Fabra wbił piłkę do własnej bramki. Ku uciesze kibiców piłkarze Kostaryki objęli prowadzenie 2:1 (na stoperze była 34. minuta).

W drugiej połowie gole przeciwko obu przeciwnikom trwały. Najpierw Kostarykanie zwiększyli swoją przewagę. W 58. minucie Brian Oviedo asystował Celso Borges, który celnie trafił w dolny róg bramki. Kostarykanie objęli prowadzenie różnicą dwóch bramek. Jednak przed końcem meczu wynik na tablicy wyników ponownie się zmienił.

Lider Kolumbii Juan Cuadrado podał z asysty do Marlosa Moreno Durany, który postrzelił bramkarza spoza pola karnego. Mocno wysłana piłka wpadła w bliski róg bramki. Ten gol był ostatnim w meczu.

Końcowy wynik 3:2 na korzyść reprezentacji Kostaryki tylko popsuł nastroje Kolumbijczykom przed play-offami. A dla samych zwycięzców nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu: Amerykanie wygrali mecz z Paragwajem. Tym samym reprezentacja Kolumbii zajmuje drugie miejsce w grupie A, a Kostaryka spada na trzecie miejsce i odpada z turnieju.