America's Cup 2016: Przegląd Meczu Argentyna - Panama

W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Kwartetu D reprezentacja Argentyny nie bez trudu pokonała Chilijczyków. Drugim rywalem niebiesko-białych w turnieju była mniej ambitna drużyna - drużyna Panamy.

America's Cup 2016: przegląd meczu Argentyna - Panama

Reprezentacja Argentyny jest uważana za głównego faworyta jubileuszowego Pucharu Ameryki w piłce nożnej. Pod tym względem mecz z reprezentacją Panamy nie powinien być dla Argentyńczyków bardzo trudny. Na boisku nie było sensacji. Reprezentacja Argentyny miała całkowitą przewagę i odniosła duże i pewne zwycięstwo.

W wyjściowym składzie Argentyńczyków znów nie było kapitana. Lionel Messi nie jest jeszcze gotowy do gry w reprezentacji po kontuzji. Ale nawet bez Messiego Argentyńczycy zdobyli wcześnie gola. W 7. minucie Angel Di Maria z rzutu wolnego wisiał dobrze w rejonie pola bramkarza, gdzie głową posłał piłkę do siatki Nicolas Otamendi. Argentyna objęła prowadzenie 1:0.

55 tysięcy widzów czekało na drugą bramkę Argentyńczyków ponad godzinę, choć już w pierwszej połowie Gonzalo Higuain mógł zwiększyć przewagę faworytów. W 61. minucie nastąpiło długo oczekiwane wejście na boisko Lionela Messiego, a siedem minut później kapitan Argentyny strzelił swojego pierwszego gola w turnieju celnym strzałem spoza pola karnego.

Lionel zdobył dwa razy więcej. Najpierw w 78. minucie lider ataków Argentyńczyków trafił z rzutu wolnego do pierwszej dziewiątki, a na trzy minuty przed końcem spotkania zdobył hat-tricka.

Ostateczny wynik na tablicy wyników ustanowił inny gwiazdor reprezentacji Argentyny Sergio Aguero. Napastnik głową posłał piłkę do bramki w 90. minucie po obniżeniu przez Marcosa Rojo.

Końcowy wynik meczu 5:0 na korzyść reprezentacji Argentyny zagwarantował zwycięzcom dostęp do fazy play-off. Argentyńczycy mają dwa zwycięstwa po dwóch meczach w turnieju. Panamie pozostały tylko trzy punkty.