Copa America 2016: Recenzja Meczu Brazylia - Peru

Reprezentacja Brazylii mogła rozwiązać problem awansu do play-off o Puchar Ameryki 2016 w meczu ostatniej rundy grupy B. Przeciwnikami faworytów byli piłkarze z Peru.

Obraz
Obraz

W zależności od wyniku meczu Brazylia – Peru pięciokrotni mistrzowie świata mogli zająć pierwsze miejsce w Kwartecie B lub nawet zostać bez szans na rywalizację o Puchar Ameryki. Musieli wygrać mecz, aby zapewnić sobie prowadzenie w grupie.

Pragnienie Brazylijczyków do zwycięstwa zaczęło być odczuwalne od pierwszych minut. Drużyna ostro zaatakowała bramę Peruwiańczyków, zawodnicy zadali sporo ciosów ze średnich i długich dystansów. Philippe Luis, Gabriel, Willian niebezpiecznie pchnęli bramkę reprezentacji Peru, ale bramkarz uratował swoją drużynę narodową. Po imponujących interwencjach bramkarz peruwiańczyków Galese został wyraźnie zauważony przez szefów europejskich klubów.

Reprezentacja Peru w pierwszej połowie niczym nie została zapamiętana. Być może głównym epizodem pierwszej połowy spotkania był błąd sędziego, który w ostatnich minutach połowy nie wyznaczył rzutu karnego na bramkę Brazylijczyków. Sędzia spotkania iw drugiej połowie dokonał owocnego przeoczenia, ale po pierwszych czterdziestu pięciu minutach na tablicy wyników padły zera.

Nieco bardziej aktywnie rozpoczęli drugą połowę spotkania peruwiańscy piłkarze. W 49. minucie Christian Cueva mógł wdrożyć standard w pobliżu brazylijskiego pola karnego, ale bramkarz Alison sparował piłkę w bliski róg.

Odcinek w 75. minucie wstrząsnął całą Brazylią. Raul Ruidiaz strzelił piłkę do bramki Brazylijczyków z ręki Andy'ego Paula. Jednak żaden z sędziów meczu nie zauważył oczywistej gry ręką, a sędzia główny pewnie wskazał na środek. Reprezentacja Peru wyszła na prowadzenie 1:0.

Do końca spotkania Brazylijczycy podejmowali próby odrabiania strat, ale nie udało się osiągnąć pożądanego rezultatu. Reprezentacja Brazylii przegrała 0:1. Pomimo statystycznej przewagi posiadania i trafień (Peruwianie oddały tylko dwa celne strzały), reprezentacja Brazylii nie była w stanie pokonać bezkompromisowych Peruwiańczyków. Skutkiem tej porażki było trzecie miejsce w grupie B. Peruwiańczycy z siedmioma punktami zajęli pierwsze miejsce w imiennym kwartecie.

Występ reprezentacji Brazylii na Copa America 2016 ze wszystkich pozycji można uznać za porażkę. Błędnie strzelona bramka peruwiańskiej reprezentacji przeciwko nim nie wpłynęła na wyblakłą grę „żółtków” w turnieju. Nawet w meczu z Ekwadorem pojawiły się liczne problemy z organizacją meczu. W rezultacie Brazylia wraca do domu w niełasce.