Copa America 2016: Przegląd Spotkania Ekwador-Peru

Konfrontacja między reprezentacjami Ekwadoru i Peru w drugiej rundzie fazy grupowej Kwartetu B miała być decydująca dla obu drużyn. To właśnie te drużyny, według prognoz ekspertów, musiały walczyć o drugie miejsce w grupie, w której gra Brazylia.

Copa America 2016: przegląd spotkania Ekwador-Peru

Mecz pomiędzy reprezentacjami Peru i Ekwadoru okazał się emocjonujący i intensywny. Pomimo faktu, że Ekwadorczycy mieli przewagę statystyczną, spotkanie odbyło się jako konfrontacja całkowicie równych drużyn. Piłkarze ekwadorscy dwa razy częściej trafiali na bramkę rywali (18 kontra 9), podczas gdy tylko co trzeci kopniak każdej drużyny sięgał linii bramkowej. W posiadaniu piłki przewagę mieli Ekwadorczycy (56% do 44%). Jednak o wyniku meczu decydują liczby na tablicy wyników, a nie statystyki.

Już w 5. minucie spotkania wynik otworzyli Peruwiańczycy. Christian Cueva nie pozostawił żadnych szans ekwadorskiemu bramkarzowi Alexandrowi Dominguezowi. W 13. minucie Edison Flores zdołał podwoić prowadzenie reprezentacji Peru. Po straceniu dwóch bramek wydawało się, że reprezentacja Ekwadoru ma niewielkie szanse na zdobycie przynajmniej części punktów w meczu, ale piłka nożna jest często nieprzewidywalna.

Ekwadorscy piłkarze w drugiej połowie pierwszej połowy zaczęli działać bardziej aktywnie, w wyniku czego na sześć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania strzelił gola Enner Valencia. Po otrzymaniu podania w polu karnym Ekwadorczyk celnie minął bramkarza reprezentacji Peru, nie pozostawiając tym ostatnim szans. Drużyny wyjechały na przerwę z przewagą Peruwiańczyków jednym golem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od niewielkiej przewagi Ekwadorczyków. Wynikało to z wyniku na tablicy wyników. Inicjatywa atakujących graczy została nagrodzona już w 48. minucie. Miller Bolaños porównuje liczby na tablicy wyników - 2:2.

Przez resztę meczu drużyny nie były w stanie trafić drugiej bramki, chociaż miały na to duże szanse. Końcowy wynik meczu 2:2 wygląda uczciwie. Peruwiańczycy dobrze rozpoczęli spotkanie, a ekwadorscy gracze mogli pokazać swój charakter i odwrócić bieg konfrontacji.

Według wyników spotkania zawodnicy Peru zdobywają po dwóch rundach cztery punkty, Ekwadorczycy mają dwa punkty. Bardziej korzystnie wyglądają jednak szanse tego ostatniego na awans z grupy, gdyż w finałowym meczu grupy B rywalami Ekwadoru będzie reprezentacja Haiti, a Peruwiańczycy zagrają z Brazylią.