Liga Europy 2015-2016: Przegląd Meczu Fenerbahce - Lokomotiv

Mecze 1/16 Ligi Europejskiej UEFA rozpoczęły się 16 lutego. Dla rosyjskich kibiców szczególnie zainteresowała się pierwsza konfrontacja play-off. Stolica „Lokomotiv” udała się do Stambułu, aby skonfrontować się z „Fenerbahce”.

Liga Europy 2015-2016: przegląd meczu Fenerbahce - Lokomotiv

Wbrew oczekiwaniom niektórych znawców futbolu mecz Fenerbahce z Lokomotiv rozpoczął się w spokojnym tempie. Tureccy piłkarze nie wywierali presji na boisku, jak to zwykle bywa w przypadku gospodarzy. Pierwsze piętnaście minut spotkania zostało zapamiętane tylko dla jednej szansy na zdobycie bramki. Napastnik „Fenerbahce” Robin Van Persie z mocowaniem na zawiasach nie był w stanie wpuścić piłki do bramki. Następnie Turcy nadal używali boków, z których jeden nadal był ukoronowany bramką.

W 18. minucie meczu pomocnik Fenerbahce Souza odpowiedział na czaszę w polu bramkarza. Zawodnik klubu Stambuł głową posłał piłkę do bramki "Loko". Guilherme nie miał szans na sparowanie ciosu, ale bramkarz Lokomotivu nie zagrał na wyjściu w momencie samego zagrywki, co przesądziło o otwarciu wyniku w grze.

Po zdobyciu gola gra się uspokoiła. Piłkarze Lokomotivu nie byli w stanie znacząco wzmocnić ataku przed przerwą, co wskazywało na słabą gotowość klubu do wznowienia sezonu. Tureccy piłkarze również nie stworzyli sytuacji punktowych u bram Moskwy, choć mieli wyraźną przewagę terytorialną.

W drugiej połowie nie było jakościowej poprawy w grze Lokomotivu, a piłkarze Fenerbahce w dalszym ciągu podkreślali grożenie bramce przeciwnika paszami koni w polu karnym. Terytorialnie tureccy gracze wyprzedzili rywala. We wszystkich kwestiach „Fenerbahce” wyglądał na silniejszego niż rosyjscy gracze.

Dość logicznym wynikiem drugiej połowy był drugi gol przeciwko Guilherme, strzelony przez tego samego Souzę. Brazylijczyk wykonał dublet kolejnym ciosem z limitu bramkarza po nieudanym podaniu. Tablica wyników oświetliła rozczarowujące 2:0 na niekorzyść gospodarzy. Souza strzelił drugiego gola w 72. minucie.

Po nieudanej piłce Loko wyglądał skąpo i tępy w ataku. Drużyna gospodarzy mogła strzelić bramkę. Było to szczególnie niepokojące już w skompensowanym czasie. Jednak dla gości zagrał bramkarz Guilherme i poprzeczka.

Końcowy wynik meczu 2:0 na korzyść „Fenerbahce” odzwierciedlał realną przewagę gospodarzy. Teraz podopieczni Igora Cherevchenko za tydzień będą mieli rewanż w Moskwie.