Puchar Świata W Hokeju Na Lodzie 2019: Przegląd Meczu Rosja - Czechy

13 maja 2019 roku na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie na Słowacji rosyjska reprezentacja spotkała się po raz pierwszy z przeciwnikiem z pierwszej szóstki. W trzeciej rundzie fazy grupowej Rosjanie musieli walczyć z reprezentacją Czech, która swoje pierwsze dwa mecze w turnieju wygrała, pokonując drużyny Szwecji i Norwegii.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2019: przegląd meczu Rosja - Czechy

Mecz Rosja – Czechy na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie 2019 był jednym z najbardziej intrygujących w fazie grupowej w grupie Bratysława. Podopieczni Milos Riha mają niezły skład, w którym połowa zawodników pochodzi z National Hockey League. Dlatego nikt nie spodziewał się, że rosyjskie gwiazdy będą miały łatwy mecz z czeskimi gwiazdami.

Obie drużyny zaczęły grać ostrożnie, minimalizując błędy w obronie. Publiczność od pierwszych minut nie widziała lawiny ataków na bramkę rywalek. Na lodowisku wiele uwagi poświęcono powerwrestlingowi w ogólnej równej grze. Statystyki strzałów na bramkę wskazują, że nie ma przewagi jednej drużyny nad drugą.

W 14. minucie publiczność wciąż widziała pierwszą bramkę. Opuszczony krążek zorganizowali rosyjscy zawodnicy, którzy spędzili sezon w KHL. Obrońca SKA Dinar Khafizullin z lewej strony popisał się wspaniałym podaniem na pusty lód, skąd nieodparcie rzucił na bramkę napastnik CSKA Moskwa Siergiej Andronow. Tablica wyników oświetliła przyjemny dla Rosjan wynik 1:0. Kolejnym asystentem krążka Andronowa był Iwan Telegin.

Niedługo po zdobyciu bramki Rosjanie zdobyli karę. Evgeni Malkin otrzymał dwuminutową karę, ale Czesi nie byli w stanie wykorzystać przyznanej przewagi. Wydawało się, że głównym zadaniem Rosjan było utrzymanie akceptowalnego wyniku przed przerwą. W tym celu poradziły sobie podopieczne Ilyi Vorobyov. Andrei Vasilevsky utrzymał nienaruszoną bramkę w pierwszych dwudziestu minutach.

Reprezentacja Czech rozpoczęła drugi okres aktywnie, ale reprezentacja Rosji utrzymała swój cel „na sucho”. Ponadto pierwszy niebezpieczny moment stworzyli Rosjanie. Nikita Kucherov o mało nie ograł czeskiego bramkarza, tracąc krążek pod tarczą bramkarza, ale obrońca nie pozwolił pociskowi przelecieć przez wstęgę.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej tercji Rosjanie otrzymali możliwość gry w większości. Tym razem nie udało się rozegrać ataku punktacyjnego. Kilka minut później Gusiew stanął twarzą w twarz z bramkarzem Kucherowa, ale obrońca czeskiej bramki nie pozwolił trafić na bramkę najlepszemu strzelcowi ostatniego sezonu NHL. Gol nastąpił później - sam Nikita Kucherov działał jako asystent przyjaciela z dzieciństwa, po czym napastnik Las Vegas Gusiew strzelił drugiego gola w meczu.

Pod koniec tego okresu Czesi stworzyli kilka niebezpiecznych momentów, wśród których był jeden na jednego z Wasilewskim. Bramkarz reprezentacji Rosji nie pozwolił jednak wybić się żadnemu z wybitnych napastników Czech. Pod koniec czterdziestu minut meczu reprezentacja Rosji wygrała 2:0.

Na początku trzeciego okresu drużyna rosyjska zarobiła mniejszość. Ivan Telegin otrzymał niepotrzebne usunięcie. Reprezentacja Rosji trwała dwie minuty w nierównych składach. W meczu pięciu na pięciu Czesi nadal byli aktywni w naszej strefie. Gdy bramkarz Andriej Wasilewski był bezsilny, Rosjan uratowała poprzeczka i poprzeczka.

Najgroźniejszy moment dla Rosjan w tym okresie można uznać za strzał Ilji Kowalczuka, który potrząsnął czeskim słupkiem.

W ostatnich minutach spotkania Czesi zastąpili bramkarza zawodnikiem z pola, aby nadrobić dwubramkową lukę. Zamiast tego trzeci gol trafił do ich już pustej bramki. W ostatniej minucie spotkania obrońca Toronto Nikita Zajcew oddał skuteczny strzał ze swojej strefy. Końcowy wynik meczu to 3:0 na korzyść reprezentacji Rosji. Ten wynik pozwala podopiecznym Ilyi Vorobyova zdobyć dziewięć punktów na dziewięć możliwych po wynikach pierwszych trzech meczów mistrzostw świata.