Mistrzostwa Świata W Hokeju Na Lodzie 2019: Przegląd Meczu Rosja - Norwegia

10 maja reprezentacja Rosji rozpoczęła swoją podróż na Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2019. Pierwszym rywalem Rosjan w fazie grupowej była reprezentacja Norwegii. Mecz odbył się w stolicy Słowacji, Bratysławie.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2019: przegląd meczu Rosja - Norwegia

Reprezentacja Rosji, zgodnie z oczekiwaniami, aktywnie rozpoczęła mecz z reprezentacją Norwegii. Rosjanie częściej atakowali, bardziej posiadali krążek w obcej strefie. Jedynym elementem, w którym reprezentacja Rosji przegrała na początku meczu, był rzut z autu. Nasi środkowy napastnicy przegrali pierwsze cztery wprowadzenia krążka w grze.

Za pierwszy niebezpieczny moment w tym okresie można uznać atak bramki Nikity Kucherowa, który z połowy strefy próbował przemycić krążek do bramki, ale gumowy krążek uderzył w rękojeść kija norweskiego bramkarza. Wkrótce nasz obrońca Dinar Khafizullin niebezpiecznie strzelał na bramkę, ale krążek nie przekroczył ukochanej wstęgi.

W połowie tego okresu drużyna narodowa Rosji zdobyła pierwsze usunięcie. Ilya Kovalchuk, kapitan drużyny narodowej, został zatrzymany przez nielegalne przyjęcie. Rosjanom zajęło 11 sekund, aby zrealizować pierwszą większość. Evgeni Malkin popisał się doskonałym podaniem spoza bramki, po czym wynik otworzył napastnik Florida Panthers Evgeny Dadonov. Kolejnym asystentem pierwszego gola na Mistrzostwach Świata 2019 dla reprezentacji Rosji był Nikita Kucherov.

Zaraz po zdobyciu bramki Rosjanie zasłużyli na usunięcie. Jednak Norwegowie nie byli w stanie nawrócić większości, chociaż przy bramie Wasilewskiej zaobserwowano niebezpieczne ataki.

W 15. minucie okresu Rosjanie zdołali strzelić drugiego gola. Autorem bramki był Artem Anisimov, który po otrzymaniu podania od Grigorenko był w stanie przesunąć pocisk pod niewygodną ręką i uderzyć z grosza w górny róg bramki norweskiej. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść Rosjan.

Reprezentacja Rosji rozpoczęła drugi okres od usunięcia. Evgeni Malkin otrzymał dwie minuty karne za uderzenie przeciwnika w kij. Norwegowie nie zdawali sobie sprawy z większości.

W 9. minucie drugiego okresu reprezentacja Rosji dostała drugą szansę na grę w większości. Skład większościowej brygady i tym razem nie zawiódł. Nikita Kucherov w 9. minucie kwarty po transferze swojego kolegi z drużyny z Tampy Michaiła Sergaczewa trafił w bramę Norwegów z prawego kręgu rzutu z autu.

Minutę później Rosjanie ponownie zasłużyli na prawo do gry w większości. Już po raz trzeci drużyna Malkina, Kucherowa i Dadonowa jako pierwsza zaatakowała bramy rywali. Nie trzeba było długo czekać na czwarty krążek. Malkin i Dadonov powtórzyli kombinację z pierwszej tercji, po której napastnik Florydy strzelił swojego drugiego gola i czwartego gola meczu.

Do końca okresu konto nie uległo zmianie. Przed ostatnią przerwą Rosjanie prowadzili 4:0.

Rosjanie aktywnie rozpoczęli ostatnie dwadzieścia minut. Już po półtorej minucie napastnik Las Vegas Nikita Gusiew, po podaniu Nikity Kucherowa, posłał piąty krążek do bramki Norwegów. Ten gol był ostatnim dla reprezentacji Rosji w meczu.

Podopieczne Ilyi Vorobyova zostały nasmarowane na zakończenie spotkania. Andrei Vasilevsky nie zarejestrował swojego pierwszego czystego konta w turnieju. Norweska drużyna narodowa była w stanie rzucić dwa gole do naszej bramki w 17 i 18 minucie. Końcowy wynik to 5:2 na korzyść reprezentacji Rosji.

Mimo dwóch straconych bramek Rosjanie w klasie ograli reprezentację Norwegii. Zaobserwowano, że poziom graczy NHL jest znacznie wyższy niż skandynawskich hokeistów.