Mistrzostwa Świata W Hokeju Na Lodzie 2019: Przegląd Meczu Rosja - Włochy

Po trzech zwycięstwach w meczach otwarcia Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie 2019, rosyjskiej reprezentacji w czwartej rundzie fazy wstępnej grupy z Bratysławy przeciwstawiła się reprezentacja Włoch. Przed rozpoczęciem spotkania Rosjanie byli uważani za bezwarunkowych faworytów, ponieważ poziom hokeja w Rosji i we Włoszech znacznie się różni.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2019: przegląd meczu Rosja - Włochy

Przed meczem z reprezentacją Rosji w hokeju na lodzie niektórzy włoscy zawodnicy przyznawali, że porażka 1:5 byłaby do przyjęcia dla ich reprezentacji. Oczywiście włoscy sportowcy udali się na stronę jako znani outsiderzy, ale hokej to nieprzewidywalny sport, więc nasi przeciwnicy wciąż nie tracili nadziei na uzupełnienie zapasów punktów.

Rosjanie aktywnie rozpoczęli mecz. Już po 31 sekundach swoim rzutem w bramę Włochów trafił Nikita Zaitsev. Po zdobyciu rzutu z autu w strefie zagranicznej Nikita Gusiew dopisał doskonałe podanie do obrońcy Toronto, po czym wynik otworzył się na tablicy wyników.

Drugą bramkę w meczu ponownie zdobyła rosyjska obrońca. Tym razem na bramkę Włoch trafił Dinar Khafizullin w 9. minucie po podaniu Gusiewa i Kucherowa. Po dwóch straconych podkładkach reprezentacja Włoch miała swój moment, ale krążek po rzucie Mike'a Rose'a trafił w słupek Andrieja Wasilewskiego.

W drugiej połowie pierwszej tercji publiczność zobaczyła jeszcze dwie bramki wykonane przez Rosjan. Tym razem strzelił zespół Washington Capitals. Najpierw Evgeny Kuznetsov otworzył wynik dla swoich bramek w turnieju po podaniu Aleksandra Barabanova z bramki w 14. minucie, a Aleksander Owieczkin strzelił trzy minuty przed końcem tercji. Końcowy wynik po pierwszych dwudziestu minutach to 4:0 na korzyść reprezentacji Rosji.

W drugim okresie podopieczni Ilyi Vorobyov nadal pokonywali reprezentację Włoch. W drugim segmencie gry po niespełna trzydziestu sekundach wynik wynosił 5:0. Jewgienij Kuzniecow uciekł sam na sam z bramkarzem i celnie posłał pocisk między tarcze bramkarza. W 7. minucie środkowy napastnik „Waszyngtonu” pełnił rolę asystenta, dokonując transferu do kapitana naszej reprezentacji. Ilja Kowalczuk umiejętnie wykorzystał podanie Kuzniecowa, trafiając w bramkę reprezentacji Włoch po raz szósty.

Reprezentacja Rosji w większości strzeliła kolejnego gola. Jewgienij Dadonow wyróżnił się transferem Nikity Kucherowa. Był to piąty gol w turnieju dla napastnika Florida Panthers. Według tego wskaźnika Dadonov znajduje się na liście najlepszych snajperów całych mistrzostw.

Reprezentacja Rosji nadal gra na tym turnieju w nierównych składach. Większość jest realizowana, w mniejszości nie brakuje krajowej drużyny. Dodatkowo Włosi zostali rzuceni przez Rosjan w czteroosobowym meczu. Michaił Grigorenko strzelił w mniejszości w 17. minucie meczu.

Syrena na przerwę ogłosiła zakończenie drugiej tercji z łącznym wynikiem 8:0 na korzyść reprezentacji Rosji.

Główną intrygą finałowego segmentu meczu było to, czy reprezentacja Rosji będzie w stanie strzelić dziesięć bramek, a Włosi przynajmniej jedną. Rosjanie poradzili sobie ze swoim zadaniem. W piątej minucie okresu Nikita Kucherov strzelił dziewiątego gola w meczu z długiego rzutu, a minutę później Evgeny Dadonov strzelił w meczu debel i doprowadził wynik do nieprzyzwoitego. Włosi byli blisko swojego zadania, ale w momencie, gdy rosyjski bramkarz nie mógł pomóc swojej drużynie, reprezentację uratowała poprzeczka.

Końcowy wynik meczu Rosja - Włochy 10:0. To zwycięstwo było największe dla reprezentacji Rosji od czasu występu reprezentacji Rosji na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie.