MFM-2016: Przegląd Meczu Finlandia - Rosja

28 grudnia rosyjska młodzieżowa drużyna hokeja na lodzie rozegrała swój drugi mecz na mistrzostwach świata w Helsinkach. Rywalami Rosjan byli gospodarze turnieju, którzy w pierwszym spotkaniu pokonali Białorusinów wynikiem 6:0.

MFM-2016: przegląd meczu Finlandia - Rosja

Początek meczu był dla hokeistów Suomi. To było dość oczekiwane, ponieważ Finowie grają na własnym lodzie i są jednym z faworytów swojej grupy. Tak aktywna gra pod presją reprezentacji Finlandii przyniosła owoce. Już w piątej minucie spotkania fińscy hokeiści wyszli na prowadzenie po bramce Sebastiana Aho. Szybki atak rywali doprowadził do strzału na bramkę Georgiewa, ale nasz bramkarz odbił krążek, ale na flance czekał już napastnik Suomi, który posłał pocisk do bramki.

Po nieudanej bramce Rosjanie próbowali przenieść grę na połowę boiska gospodarzy. W rezultacie podopiecznym Bragina udało się zasłużyć na usunięcie. Większość liczbową zrealizował Kirill Kaprizov w siódmej minucie.

Koniec tego okresu oznaczał kolejny krążek przeciwko Rosji. Gdy do przerwy pozostała niewiele ponad minuta, Fin Patrick Laine po strzale z niebieskiej linii poprawił krążek w bramkę. W przerwie drużyny poszły 2:1 na korzyść Finlandii.

Reprezentacja Rosji rozpoczęła drugi okres od trzech rzutów karnych z rzędu. W pierwszej większości fińscy hokeiści powiększyli przewagę w punktacji (3:1). Ale Rosjanie wykazali się charakterem. Podopieczni Bragina strzelili w mniejszości, a następnie dwukrotnie strzelili bramkę Finlandii, mając jeszcze jednego zawodnika. Wyróżnili się Andrey Svetlakov, Pavel Kraskovsky i Vladislav Kamieniew. Ale to nie były wszystkie cele w tym okresie. Rosjanie również zdobyli piątą bramkę. Bramkę strzelił Aleksander Polunin. Tak więc Rosjanie przy drugiej przerwie od wyniku 1:3 przenieśli na swoją korzyść liczby na tablicę wyników - 5:3.

Reprezentacja Finlandii ponownie aktywnie rozpoczęła ostatnie dwadzieścia minut, co zaowocowało czwartą bramką przeciwko Rosjanom. Alexi Saarela wyróżnił się. Po nieudanej bramce reprezentacja Rosji znacząco dodała do gry, coraz częściej Rosjanie dociskali do bramki reprezentację Finlandii. W 54. minucie Radel Fazleev strzelił szóstego gola przeciwko Finom.

Do ostatniego gwizdka wynik na tablicy wyników nie uległ zmianie. Rosyjska drużyna narodowa odniosła trudne zwycięstwo nad Finlandią z wynikiem 6:4, pokazując charakter i pokazując swoje walory bojowe.