Juventus - Inter: Wynik Meczu 1/2 Pucharu Włoch

Spisu treści:

2 lutego odbył się pierwszy mecz 1/2 Pucharu Włoch pomiędzy Juventusem a Interem. Napastnik Juventusu Cristiano Ronaldo zdołał strzelić dwa gole.

Juventus - Inter: wynik meczu 1/2 Pucharu Włoch

Niedawno zakończył się pierwszy mecz 1/2 Pucharu Włoch pomiędzy Turynem "Juventusem" a Mediolanem "Interem". Gra okazała się dość intensywna i ciekawa.

Historia Pucharu Włoch

Puchar Włoch to turniej organizowany corocznie wśród włoskich klubów. Po raz pierwszy turniej ten odbył się w 1922 roku. Najbardziej utytułowaną drużyną tego turnieju jest Juventus (13 trofeów). Pragnę również zauważyć, że klub z Turynu zdobywał Puchar Włoch przez 4 sezony z rzędu (2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018), w tym czasie głównym trenerem był Massimiliano Allegri.

Wizerunek
Wizerunek

Ćwierćfinały obu drużyn

W 1/4 Pucharu Włoch "Juventus" pewnie pokonał klub z miasta Ferrara "SPAL" - wynik meczu (4:0), w meczu udało im się przodować: Morata (Juventus), Frabotta (Juventus), Kulusevski (Juventus), Chiesa (Juventus).

Inter rozegrał mecz 1/4 Pucharu z liderem Serie A - Mediolan, pokonując rywalki wynikiem (2:1), wyróżnili się w meczu: Ibrahimoviciem (Mediolan), Lukaku (Inter), Eriksenem (Inter).

Wizerunek
Wizerunek

Wyniki spotkania pomiędzy zespołami

Na rodzimym stadionie Interu (Giuseppe Meazza) odbył się pierwszy mecz 1/2 Pucharu Włoch. Mecz był dość napięty, obie drużyny walczyły do ostatniej minuty meczu, nikt nie chciał przegrać. Dość szybką bramkę (9 minut) strzelił napastnik Milanu - Lautaro Martinez (transfer - Nicolo Barella), Juventus zdołał odpowiedzieć dopiero w 26. minucie meczu, napastnik Cristiano Ronaldo zręcznie wykonał rzut karny i wykonał wynik równy (1:1). Kolejna bramka padła w 35. minucie meczu, Cristiano Ronaldo wykorzystał błąd bramkarza Interu i strzelił gola do pustej bramki, wynik utrzymywał się na korzyść Juventusu do końca spotkania - 2:1. Jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki meczu, to wygląda to następująco: strzały – 11/8 (Inter), celne – 5/6 (Juventus), rzuty wolne – 12/18 (Juventus), rzuty rożne – 4/2 (Inter), żółte kartki - 3/6 (Juventus).

Wizerunek
Wizerunek

Wywiady z trenerem po meczu

Trener Interu Antonio Conte - „Właściwie wszystko zrobiliśmy sami. Juventus wykorzystał dwa z naszych prostych błędów, aby zdobyć bramkę. Musimy lepiej realizować momenty, stworzyliśmy ich wiele. Z Juventusem takie szanse należy wykorzystać. Występ był znakomity, tylko wynik był słaby. To bardzo rozczarowujące, zasłużyliśmy na dużo, znacznie więcej niż to, co ostatecznie wyszło. Juventus prawie nic nie stworzył, nie pamiętam, jak Handanovic oszczędzał”- powiedział główny trener drużyny Mediolanu.

Trener Juventusu Andrea Pirlo - „W meczu z Interem w lidze nie byliśmy sobą, potknęliśmy się. Ale okazało się to dla nas cenną lekcją. Pracowaliśmy nad błędami, które popełniliśmy w tym meczu. To dopiero pierwsza gra, jeszcze niczego nie osiągnęliśmy. Dowodzi to, że jeśli jesteśmy w pełni skoncentrowani, trudno jest z nami grać żadnemu przeciwnikowi. Znamy nasze mocne strony. Nie jest łatwo utrzymać intensywność grając prawie codziennie. Widziałem świetną reakcję zespołu, kiedy poddaliśmy. Nasz zespół jest pełen mistrzów i musi to jak najlepiej wykorzystać.

Przypominam, że drugi mecz Pucharu Włoch 1/2 odbędzie się 9 lutego na stadionie Juventusu.