America's Cup 2016: Przegląd Meczu USA - Kostaryka

Po pokonaniu przez Kolumbijczyków w pierwszej rundzie gospodarzy Copa America 2016, reprezentacja USA musiała zdobyć punkty w meczu z Kostaryką. Druga runda dla Amerykanów była w tej chwili decydującym meczem turnieju.

America's Cup 2016: przegląd meczu USA - Kostaryka

Reprezentacja USA potrzebowała wygranej z Kostaryką, aby kontynuować walkę o miejsce w play-off. Z kolei Kostarykanie również musieli uzupełnić swoje punkty. Dlatego gra powinna być uparta, ale w rzeczywistości tak się nie stało.

Amerykanie szybko otworzyli konto. Kostarykanin Christian Gamboa sfaulował we własnym polu karnym już w 8. minucie, co doprowadziło do natychmiastowego rzutu karnego. Lider zespołu USA Clint Dempsey, który był wybitny w pierwszym meczu z Kolumbią, nie chybił ani jednego punktu. Amerykanie wyszli na prowadzenie 1:0.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy amerykańscy piłkarze byli w stanie jeszcze dwukrotnie zdenerwować rywali, doprowadzając wynik do druzgocącego wyniku w 42. minucie. Najpierw, gdy na tablicy wyników była 37. minuta, Jermaine Jones wbił piłkę w róg jednym strzałem zza pola karnego, a na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Bobby Wood po podaniu Clinta Dempseya, strzelił 3:0 na korzyść drużyny USA…

W drugiej połowie podopieczni Kostaryki zwiększyli swoją aktywność, ale nie zdołali zdobyć bramki. Brian Ruiz miał doskonałą okazję w 62. minucie, ale uderzeniu napastnika zabrakło kilku centymetrów - piłka trafiła w słupek.

Pod koniec meczu (82 minuta) kostarykański obrońca popełnił rażący błąd we własnym polu karnym i Graham Zusi ustalił ostateczny wynik spotkania, wtaczając piłkę do pustej siatki.

Gwizdek finałowy pokonał drużyny z wynikiem 4:0 na korzyść reprezentacji USA. Tym samym po drugiej rundzie gospodarze mistrzostw zdobywają trzy punkty, a kostarykańscy gracze pozostają z jedynym zdobytym punktem i spadają na czwarte miejsce w grupie A.