Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej: Jak Wyglądał Mecz Bośnia I Hercegowina - Iran

Przed finałowym meczem Bośniacy stracili wszelkie szanse na dalszą walkę w play-off mistrzostw świata FIFA. Europejczycy planowali jednak wygrać przynajmniej jeden mecz w turnieju. Ostatnim rywalem dla nich była drużyna Iranu, która przed meczem trzeciej rundy w grupie F, w przypadku zwycięstwa, miała teoretyczne szanse na kontynuowanie zmagań w fazie playoff mistrzostw świata w piłce nożnej.

Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej: jak wyglądał mecz Bośnia i Hercegowina - Iran

Zespół z Bośni wydawał się mieć silniejszy skład w nazwiskach. Przynajmniej wielu bośniackich piłkarzy gra dla znanych klubów w Europie. Irańczycy na swoim tle wyglądają znacznie skromniej. Być może to z góry przesądziło o przewadze terytorialnej Bośni.

Europejczycy zaczęli mecz bardziej aktywnie. Edin Dzeko miał już szansę w pierwszych minutach, ale nie mógł trafić w bramkę z punktu obserwacyjnego. Nieco później bośniacki napastnik strzelił gola. Dwadzieścia trzy minuty później Dzeko strzelił prosto w róg bramki Irańczyków spoza pola karnego. Europejczycy objęli prowadzenie 1-0.

Irańską drużynę w pierwszej połowie wyróżnia groźne uderzenie w poprzeczkę bramki Bośniaków. Shojayei, minutę po tym, jak Irańczycy chybili piłkę, niebezpiecznie trafiał na bramkę. Reprezentacji Iranu niewiele brakowało do celu.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się minimalną przewagą Bośniaków 1-0.

W drugiej połowie przewagę powiększyli Bośniacy. Po błędzie irańskich piłkarzy na swojej połowie boiska Europejczycy rozegrali kombinację, która zakończyła się kolejną bramką. Pjanich wyróżnił się w 59. minucie. Po tej bramce zwycięzca meczu był już łatwy do przewidzenia.

Jednak Irańczycy nie opuścili pola bez celu. W 82. minucie Reza Guchannej zamknął podanie z lewej flanki ataku Iranu. 2-1 nadal prowadzili Bośniacy. Iran miał okazję wywalczyć przynajmniej remis, ale tak się nie stało.

Wszelkie nadzieje irańskich piłkarzy i kibiców rozwiał gol Avdiy Vrshaevich, który nastąpił zaraz po zdobyciu gola przez Irańczyków. Szybki atak Europejczyków sprawił, że w 83. minucie wynik ustawiono na 3-1 na korzyść Bośni.

Bośniacy odnieśli pierwsze i ostatnie zwycięstwo w mundialu w Brazylii, a Irańczycy strzelili pierwszego i jedynego gola w turnieju. Teraz obie drużyny wracają do domu.