Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej 2014: Jak Wyglądał Mecz Anglia - Włochy

Brazylijskie mistrzostwa świata stopniowo nabierają tempa. W grupie D 14 czerwca odbyło się jedno z najbardziej oczekiwanych spotkań fazy wstępnej - Anglia zmierzyła się z Włochami. W brazylijskim mieście Manus na stadionie Amazonii widzowie mogli oglądać bitwę tytanów piłki nożnej.

anglia_italia

Pierwsza połowa zaczęła się powoli. Być może było to spowodowane nieznośnym upałem, który panował w Manus. Włosi trochę bardziej kontrolowali piłkę, a Brytyjczycy celowali strzałami z dystansu włoskiego bramkarza Sirigu.

Solistą na środku boiska był Andrea Pirlo. Wystarczyło, że ten człowiek nawet nie dotknął piłki, by strzelić pierwszego gola. W 35. minucie po rzucie rożnym maestro Pirlo tak sprytnie spudłował piłkę, że Brytyjczycy nie od razu zorientowali się, jak runda skończyła się bramką po celnym strzale Marchisio spoza pola karnego. 1 - 0 Włochy objęły prowadzenie.

Przez krótki czas kibice czterokrotnych zdobywców Pucharu Świata świętowali swój sukces. Już w 37. minucie przodkowie futbolu przeprowadzili genialny szybki atak. Zaledwie kilka podań i Sturridge strzela do Sirigu - wynik wynosi 1-1. Gra stopniowo zaczęła nabierać tempa. Umiejętności zawodników obu drużyn pokazały ogólny poziom gigantów światowego futbolu.

Pod koniec połowy Włosi przegapili dobrą okazję, by trafić w bramę Brytyjczyków. „Supermario” podstępnie podrzucił Harta, ale obrońca wybił piłkę z siatki. Po rozegraniu rzutu rożnego Kandreva uderzył w bramkę Brytyjczyków. Pierwsza połowa zakończyła się takim atakiem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków Brytyjczyków. Jednak w 50. minucie ofensywne zapędy założycieli futbolu ostudził Mario Balotelli. Kandreva poradził sobie z angielskim obrońcą i fantastycznie zagrał w daleki słupek, gdzie Balotelli głową posłał piłkę do bramki. 2 - 1 zdobyli Włosi.

Drugą połowę połowy spędzili w atakach reprezentacji Anglii. Zawodnicy Squadra Azura nawet nie myśleli o ataku. Włosi przetrwali i zrobili to w sposób, jakiego chyba nikt inny na świecie nie potrafi. Kilkakrotnie Sirigu uratował Włochy po groźnych strajkach, ale o superbramkowych momentach u bram czterokrotnych mistrzów świata nie trzeba było mówić.

W skróconym czasie Andrea Pirlo prawie podwyższył wynik, ale jego wspaniały rzut wolny trafił w poprzeczkę.

Gwizdek sędziego odnotował najtrudniejsze zwycięstwo włoskiej drużyny narodowej 2-1 nad groźnym przeciwnikiem. Teraz Brytyjczycy będą musieli pokonać Urugwaj w drugiej turze, co samo w sobie również wydaje się być najtrudniejszym zadaniem. Squadra azura jest porównywana punktowo z Kostaryką i awansuje na szczyt grupy śmierci Pucharu Świata.