Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej 2014: Jak Wyglądał Mecz Chile Z Australią

13 czerwca (czasu brazylijskiego) w mieście Cuiaba na stadionie Pantanal odbył się drugi mecz pierwszej rundy w grupie B pomiędzy reprezentacjami Chile i Australii. Ten mecz był jednym z najważniejszych dla tych drużyn narodowych pod względem kontynuowania walki o awans do play-offów.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014: jak wyglądał mecz Chile z Australią

Mistrzostwa Świata stopniowo nabierają rozpędu, reprezentacje narodowe wchodzą do gry z każdym meczem. Jakość piłki nożnej i jej intensywność mogą zachwycić kibiców neutralnych. Takie emocje wywołał mecz Chile z Australią.

W pierwszych 15 minutach gry Chilijczycy zmiażdżyli Australijczyków. W 14. minucie meczu Amerykanie z Ameryki Południowej strzelili dwa gole reprezentacji Australii. Debiutancką piłkę dla Chilijczyków w turnieju strzelił napastnik Barcelony Alexis Sanchez, a dwie minuty później zaliczył asystę. Valdivia posłał piłkę pod poprzeczkę doskonałym strzałem z linii. 2 - 0 i Chile jest radosne.

Po golach Chilijczycy nadal pewnie kontrolowali piłkę, ale po jednym z najlepszych serwisów Tim Cahill zagrał jedną piłkę głową. Stało się to 35 minut po pierwszej połowie. Trzeba przyznać, że gol Australijczyków był nie tylko nieistotny, ale nie było nawet przesłanek dla gola reprezentacji Chile.

Druga połowa meczu odbyła się w zapasach. Australia czuła, że może uratować mecz. To zdeterminowało działalność Australijczyków. Nie udało się jednak trafić w bramę Amerykanów Południowej, wręcz przeciwnie, rezerwowy Jean Bosejour, już w wyznaczonym czasie, ustanowił ostateczny wynik strzałem w odległy róg bramy. Chile wygrywa 3-1 i po pierwszej rundzie porównuje się z Holandią w punktach.

Kolejny mecz między Chilijczykami a Hiszpanią zrobi ogromną różnicę w rozkładzie końcowych miejsc w grupie B.