Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej: Wyniki ósmego Dnia Meczu

Najbardziej oczekiwanym spotkaniem ósmego dnia meczu na mundialu w Brazylii był mecz pomiędzy reprezentacjami Urugwaju i Anglii. Oprócz tych wybitnych drużyn, 19 czerwca na boiska stadionu w Brazylii wkroczyły reprezentacje Kolumbii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Japonii i Grecji.

Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej: wyniki ósmego dnia meczu

Pierwszy mecz tego dnia odbył się w stolicy Brazylii. W meczu wzięli udział liderzy grupy C, czyli reprezentacje Kolumbii i Wybrzeża Kości Słoniowej. Pierwsza połowa była bezbramkowa. Na arenie nazwanej na cześć wielkiego napastnika Garrinchi panowało napięcie. Wrażenie było takie, że zawodnicy mieli ciężarki na nogach – rozwój wydarzeń przebiegał bez pośpiechu. Druga połowa zachwyciła widza golami. Najpierw Kolumbijczycy zdobyli dwie bramki, po czym widzowie z Ameryki Południowej uspokoili się i oczekiwali prostego zakończenia spotkania. Gervinho zdołał jednak odzyskać jedną bramkę. W pozostałych 15 minutach afrykańscy piłkarze próbowali strzelić więcej, ale tak się nie stało. Reprezentacja Kolumbii zdobyła kolejne trzy punkty i samodzielnie poprowadziła kwartet C mistrzostw świata.

Spotkanie Urugwaju z Anglią było centralnym punktem meczów 19 czerwca. Obie drużyny przegrały pierwsze mecze w turnieju, więc mecz drugiej rundy w grupie D miał duże znaczenie. Bohaterem spotkania był Luis Suarez, który strzelił dwa gole przeciwko przodkom futbolu. Antybohaterem jest Wayne Rooney, który choć strzelił jednego gola, stracił jeszcze dwie wielkie szanse na zdobycie bramki dla Ameryki Południowej. Początkowo Urugwajczycy objęli prowadzenie, ale potem Anglia walczyła o odzyskanie. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach Suarez strzelił podwójną bramkę i przyniósł ostateczne zwycięstwo Urugwajowi z wynikiem 2-1. Teraz Amerykanie z Ameryki Południowej dogonili reprezentacje Włoch i Kostaryki, ale ci ostatni mają mecz ze sobą w rezerwie. Sytuacja w grupie D jest jeszcze bardziej zagmatwana.

Ostatnim meczem tego dnia był mecz w Natal pomiędzy Japonią a Grecją. Ten mecz stał się najnudniejszym meczem ósmego dnia gry. Końcowy wynik 0 - 0 odzwierciedla główną treść spotkania. Nie było wielu niebezpiecznych momentów, ale Japończycy wciąż byli bliżej zwycięstwa. Te drużyny reprezentują grupę C na Mistrzostwach Świata. Teraz, po dwóch rundach, w tym kwartecie na czele stoją Kolumbijczycy z sześcioma punktami, Wybrzeża Kości Słoniowej po trzy, a Japończycy i Grecy po jednym. Drużyny będą musiały rozegrać jeszcze jeden mecz w grupie.