Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej: Wyniki 13. Dnia Meczu

Trzynasty dzień meczowy przyniósł kibicom różne emocje. Niestety na brazylijskich mistrzostwach świata ponownie pojawiła się kwestia obrzydliwego sędziowania. W dwóch decydujących meczach turnieju sędziowie popełnili fatalne błędy.

Ukus_Suaresa_

W grupie D głównym spotkaniem trzeciej rundy był mecz Urugwaju z Włochami. Włochom wystarczył remis, a Amerykanie z Ameryki Południowej byli usatysfakcjonowani jedynie zwycięstwem, aby wejść do play-offów. W pierwszej połowie gra przypominała grę w szachy. Obaj trenerzy wybrali ostrożną taktykę, która implikowała oczekiwanie błędu przeciwnika. W drugiej połowie spotkania jeden z czołowych graczy Włoch, Marchisio, został niesłusznie wyrzucony z boiska.

To był decydujący moment w organizacji gry dla Urugwaju. Piłkarze tej drużyny zdołali strzelić gola w 81. minucie ze standardu, co doprowadziło do play-offów drużyny Urugwajczyków. Kolejnym pamiętnym momentem było ugryzienie obrońcy Włoch Celini Suareza. Sędzia spotkania nie wykazał żadnych sankcji. Jednak FIFA decyduje, czy zdyskwalifikować Urugwajczyka. Ale to niczego nie rozwiązuje dla Włoch - zawodnicy tej drużyny są odsyłani do domu. Urugwajczycy zagrają w 1/8 finału z reprezentacją Kolumbii.

Równolegle z tym meczem odbyło się spotkanie reprezentacji Anglii i Kostaryki. Mecz zakończył się fatalnym remisem 0: 0. Brytyjczycy nie wygrali turnieju, a Kostarykanie wychodzą z grupy śmierci niepokonani. Jednak komitet organizacyjny zamierza sprawdzić całą drużynę Kostaryki pod kątem dopingu. Jak dotąd nic nie wiadomo o wynikach. Sami gracze z Kostaryki świętują bezprecedensowy sukces. W 1/8 finału mistrzostw świata w piłce nożnej będzie na nich oczekiwany przez drużynę grecką.

W wieczornych meczach tego dnia ostatnie mecze rozgrywane były w grupie C. Reprezentacja Kolumbii nie pozostawiła szans Japonii, odnosząc trzecie zwycięstwo w turnieju. Wynik meczu 4-1 na korzyść Amerykanów Południowej czyni Kolumbijczyków liderami grupy C. Podczas gdy mecz Kolumbii pozostawia tylko pozytywne recenzje ekspertów, piłkarze z Ameryki Południowej prezentują bardzo wysoką jakość i zabawę w piłkę nożną.

Drugi mecz w grupie C to spotkanie Grecji z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Grecy wygrali z minimalną przewagą 2-1 i zapewnili sobie wyjście z grupy z drugiego miejsca. Jednocześnie należy zauważyć, że decydujący gol padł dopiero w skróconym czasie po bardzo kontrowersyjnym wyznaczeniu rzutu karnego na bramkę afrykańskiej drużyny.

Trzynasty dzień meczowy upłynął pod znakiem porażki Włoch, genialnego meczu Kolumbii i potwornych błędów sędziów.