Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej: Wyniki Szóstego Dnia Meczu

17 czerwca na boiskach Brazylii odbyły się kolejne trzy mecze Pucharu Świata. Jako ostatnie do walki przystąpiły drużyny Rosji i Korei Południowej. W programie dnia znalazły się również inne spotkania: Belgia – Algieria oraz Brazylia – Meksyk.

Shestoy_deny_

Pierwszy mecz szóstego dnia meczu na Mistrzostwach Świata FIFA w Brazylii odbył się na stadionie Mineirao w mieście Belo Horizonte. Na boisko weszły rywalki reprezentacji Rosji - Belgia i Algieria. Mecz okazał się ciekawy i emocjonujący, w meczu doszło do intrygi. Po pierwszej połowie Afrykanie mieli minimalną przewagę w punktacji. Wygrali 1-0. Jednak po przerwie swoje klasy pokazały belgijskie gwiazdy. Reprezentacja Belgii nie tylko wyrównała wynik, ale także odniosła zdecydowane zwycięstwo 2-1.

Brazylijczycy i Meksykanie na stadionie Castelan w Fortalezie otworzyli swoim meczem program drugiej rundy mistrzostw świata. Prawdziwym bohaterem spotkania był bramkarz reprezentacji Meksyku Guillermo Ochoa, któremu udało się utrzymać nienaruszoną bramkę swojej drużyny. Ochoa wykonał kilka niesamowitych obrońców, które oddzieliły drużyny. Końcowy wynik 0-0 nie jest świadectwem nudnej gry. Chęć pokazania świetnego futbolu dla obu drużyn była dość wyraźna.

Dla rosyjskich kibiców głównym wydarzeniem rozpoczęcia mistrzostw był debiut reprezentacji Rosji na mistrzostwach świata. Rywalami stali się nieustępliwi Koreańczycy. W porównaniu z resztą gier dnia gra okazała się nudna i wyraźnie różniła się od innych gier dnia pod względem klasy na gorsze. Ponadto pierwszy fatalny błąd bramkarza popełniono na mistrzostwach. Niestety to Igor Akinfiejew wypuścił piłkę z rąk po uderzeniu z dystansu. Jednak Rosjanom udało się zebrać się w sobie i wyrównać wynik. Wyróżniony przez Aleksandra Kerzhakowa, który wszedł jako rezerwowy. Ostateczne liczby na tablicy wyników to 1 - 1, co nie może zadowolić ani Rosji, ani Korei Południowej.