Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej 2014: Jak Rozegrano Mecz Nigeria – Argentyna

25 czerwca w mieście Porto Alegre odbył się finałowy mecz reprezentacji Argentyny w fazie grupowej Pucharu Świata. Ostatnim rywalem Argentyńczyków w Quartet F była reprezentacja Nigerii.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014: jak rozegrano mecz Nigeria – Argentyna

Mecz pomiędzy Nigerią a Argentyną stał się jednym z najbardziej spektakularnych w mistrzostwach świata. Zespoły natychmiast zaczęły pokazywać swój potencjał ofensywny. Trzy minuty po gwizdku startowym wyniki otworzył Lionel Messi. Jednak Nigeryjczycy zareagowali odpowiednio już w 4. minucie. Musa liczył gola z Ameryki Południowej. Tym samym w 4. minucie spotkania wynik był już równy - 1-1.

Potem obie drużyny próbowały ostro zaatakować. Reprezentacja Argentyny miała przewagę w posiadaniu piłki, ich ataki były ustawione. Nigeryjczycy próbowali zagrozić przeciwnikowi ostrymi kontratakami. Jednak do ostatnich minut pierwszej połowy widzowie nie widzieli żadnych bramek. Ale w skróconym czasie Messi zdobył podwójną bramkę, sprytnie wykonując rzut wolny. Afrykański bramkarz był bezsilny - piłka po raz drugi w meczu trafiła pod bramy Nigerii. Drużyny wyszły na przerwę z przewagą Argentyny 2-1.

Po przerwie drużyny ponownie wymieniły się szybkimi bramkami. Najpierw Musa strzelił swojego podwójnego w meczu. Nigeryjczycy na środku rozerwali południowoamerykańską obronę, która w tym meczu nie zachowywała się najlepiej. Musa wyrównał wynik w 47. minucie. Na tablicy zapalą się cyfry 2 - 2.

Mija zaledwie kilka minut, a Argentyńczycy zdobywają trzecią bramkę z rzutu rożnego. Marcos Rojo w 50. minucie spotkania ponownie prowadzi Argentynę 3-2.

Jeszcze przez około dwadzieścia minut Amerykanie z Ameryki Południowej mieli przewagę w posiadaniu piłki, tworząc niebezpieczne momenty. Ale Nigeryjczycy ostro kontratakowali do 75 minut. Musa miał wielką szansę na hat-tricka, ale napastnik nie zamienił momentu.

Ostatnie piętnaście minut minęło z prowadzeniem Nigerii. Afrykańscy piłkarze naciskali na pole karne z Ameryki Południowej. Argentyńczycy mogli tylko kontratakować. Aktywne działania drużyn nie doprowadziły jednak do kolejnego strzelonego gola – mecz zakończył się minimalną przewagą Argentyny 3-2.

Obie drużyny awansują do fazy play-off turnieju. Argentyna wygrywa trzy zwycięstwa w trzech meczach i prowadzi w grupie F, Nigeria zajmuje drugie miejsce z czterema punktami. Teraz drużyny czekają na rozpoczęcie decydujących meczów piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.