Jak Wyglądał Mecz Rosja-Czechy Na Euro 2012?

Wielkie zwycięstwo nad czeskimi piłkarzami już na samym początku turnieju pozwoliło kibicom drużyny liczyć na udany występ reprezentacji Rosji na Euro 2012. Niestety te nadzieje nie były skazane na spełnienie.

Jak wyglądał mecz Rosja-Czechy na Euro 2012?

Reprezentanci Czech na początku meczu wyglądali na bardziej aktywnych od naszych, mieli większe posiadanie piłki i naciskali, gdy przegrywali. Ale wkrótce Rosjanie skoncentrowali się, przeprowadzili dobry atak, który zakończył się rzutem rożnym. Od tego momentu inicjatywa przeszła w ręce podopiecznych Dicka Advocaata.

Punktem zwrotnym całego meczu był odcinek w 16. minucie. Dzagoev przechwycił piłkę środkiem pola, elegancko minął Czechów i podał na prawą flankę do napastnika Kierżakowa. Aleksander natychmiast trafił w bramkę przeciwnika. Sportowy pocisk trafił w poprzeczkę i odbił się od Alana, który na czas przesunął się w pole karne. Cech został zmuszony do wyjęcia piłki z własnej bramki, wynik 1:0.

Po tym odcinku nasi zawodnicy otrzymali możliwość zagrania więcej w kontratakach, włamania się do wolnych stref na połowie pola przeciwnika. Dobrze wykorzystał to Roman Szyrokow po transferze Arszawina, ustalając końcowy wynik pierwszej połowy w 25. minucie spotkania - 2:0.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty meczu – Czesi byli bardziej aktywni, ale teraz tego wymagał już przebieg spotkania. Piłkarze reprezentacji Rosji napierali na swoją bramkę, którą umiejętnie wykorzystał przeciwnik. Daleki transfer piłki pozostawił Małafiejewa prawie sam na sam z Vaclavem Pilarzhem, który nie przegapił swojej szansy na zdobycie gola. Wynik wyniósł 2:1, wygodna przewaga Rosjan zniknęła, a czeska reprezentacja została zainspirowana.

Bliżej ostatniej kwarty meczu zawodnicy obu drużyn zaczęli się męczyć. Czeska reprezentacja, nie osiągnąwszy niczego więcej, zwolniła tempo. Ponadto Dick Advocaat odgadł dobrze z zamiennikiem, zwalniając Pawluczenkę zamiast Kerżakowa. Wkrótce Roman stał się autorem asysty dla Dzagoeva, który strzelił podwójną bramkę.

Trzy minuty później Pawluczenko dzięki indywidualnym akcjom mógł się wyróżnić, strzelając piękną bramkę. W 85. minucie dokonano kolejnej zmiany, która umożliwiła wejście na boisko Kokorinowi. Wynik 4:1 w pełni odzwierciedlał równowagę sił na boisku.