Ćwierćfinały Mistrzostw Świata W Piłce Nożnej 2014: Argentyna – Belgia

5 lipca w stolicy Brazylii odbył się trzeci mecz ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata. Na boisko stadionu w Brasilii wyszły reprezentacje Argentyny i Belgii.

Ćwierćfinały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014: Argentyna – Belgia

Gra rozpoczęła się od ataków Argentyńczyków. Piłkarze z Ameryki Południowej już od pierwszych minut demonstrowali presję i chęć do szybkiej gry. Rezultatem był wczesny gol. W ósmej minucie Higuain złapał odbicie piłki od Belga i od razu trafił na bramkę. Piłka trafiła dokładnie w najdalszy róg, a na tablicy wyników zapaliły się cyfry 1-0.

Po zdobyciu bramki Argentyńczycy przez jakiś czas próbowali zagrać pierwszy numer, ale nie stworzyli niczego groźnego u bram Europejczyków. Druga połowa pierwszej połowy to już kolejna Argentyna. Amerykanie z Ameryki Południowej zaczęli grać w piłkę nożną, która była dla nich niezwykła (zbyt racjonalna i niewyrażalna). Relacja odpowiadała Argentyńczykom, dlatego mieszkańcy Ameryki Południowej zrezygnowali z inicjatywy. Nie pomogło to jednak Belgii stworzyć niebezpieczeństwa u bram Romero. Pamiętasz tylko jeden strzał w tarczę Argentyńczyków ze średniej odległości. Trzeba powiedzieć, że po tym, jak Argentyńczycy zrezygnowali z inicjatywy, piłka nożna stała się powolna, nudna i nieciekawa dla neutralnego kibica.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1-0 przez Argentynę.

Na początku drugiej połowy spotkania chęć Belgii do zademonstrowania jasnego, ofensywnego futbolu nie była zauważalna. Być może Europejczykom po prostu nie wolno było tego zrobić. W tym samym czasie sami Argentyńczycy nadal grali niemal na piechotę, nie stwarzając szans na zdobycie bramki u bram Europejczyków. Wszystko było bardzo pragmatyczne ze strony obu drużyn.

Jednym z niebezpiecznych momentów u bram Amerykanów Południowej jest strzał głową Fellainiego po podaniu z lewej flanki. Jednak piłka nie trafiła w cel. Gooey futbol trwał do około 80 minut. Dopiero pod koniec meczu Europejczycy podjęli pozory szturmu na bramy Ameryki Południowej. Ale zamiast stworzyć sytuację pod bramką wroga, Europejczycy prawie chybiali własnego. Już w skróconym czasie Messi szedł sam na sam z belgijskim bramkarzem, ale niezdarnie wykorzystał moment i dał belgijskiej drużynie ostatnią szansę. W ostatnim ataku Europejczycy mogli z siebie skorzystać, ale groźne dośrodkowanie Lukaku zostało przerwane.

Końcowy wynik spotkania 1-0 na korzyść Argentyny prowadzi Amerykanów Południowej do półfinału dla zwycięzcy pary Holandia - Kostaryka. Drużyna Messiego ponownie pokazała słabą grę, chociaż wynik został osiągnięty. W obu meczach play-off Argentyńczykom ledwo udało się strzelić dwa gole, więc kibice latynoamerykanów liczą, że drużyna doda więcej, bo mistrzostwo świata w piłce nożnej trzeba zdobyć.