Jak Rosja Zagrała Na Mistrzostwach EURO

Reprezentacja Rosji na Mistrzostwach Europy nie spełniła oczekiwań kibiców, własnych nadziei, a co najważniejsze grała znacznie poniżej swoich możliwości. Podczas gdy eksperci, komentatorzy i kibice dyskutowali, który przeciwnik jest wygodniejszy dla Rosjan w play-offach, reprezentacja piłkarska została wyeliminowana na etapie fazy grupowej.

Jak Rosja zagrała na mistrzostwach EURO

Wydawało się, że Rosja zapewniła sobie drogę do ćwierćfinału, pokonując w dobrym stylu reprezentację Czech wynikiem 4:1 i remisując z gospodarzami turnieju, Polakami. W końcu czekał nas mecz z Grekami, którego nikt nie potraktował poważnie ani jednym punktem. Niestety, rosyjscy piłkarze też nie traktowali ich poważnie. Aby wyjść z grupy wystarczyło im zagrać remis. Nawet porażka w przypadku remisu w równoległym meczu Czech i Polski doprowadziła drużynę Rosji do ćwierćfinału.

Ani się nie wydarzyło. W pierwszej połowie nasza drużyna miała spore szanse na objęcie prowadzenia, ale nie wyszło to w końcowej fazie ataku. Grecy bronili całej drużyny i bronili bramki. Kłopoty pojawiły się w ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania. Obrońca reprezentacji Rosji Siergiej Ignaszewicz bezskutecznie rzucił piłkę do przeciwnika głową, a grecki pomocnik Georgios Karagounis bez przeszkód wpadł w pole karne i strzelił w bramkę Wiaczesława Małafiejewa. W drugiej połowie Grecy położyli się z kośćmi na obrzeżach bramki. Rosjanie, głównie próbując przebić się przez centrum, nie stworzyli niczego wartościowego.

Czasami na Euro 2012 rosyjska reprezentacja narodowa pokazywała atrakcyjną piłkę nożną, ale w najbardziej decydującym momencie nie pokazała najważniejszej rzeczy - swojego bojowego charakteru. Wszyscy mówią o pechu – na korzyść biednych, bo jest prawda – szczęście dla najsilniejszych. Grecy tego wieczoru wykazali się prawdziwym sportowym charakterem, chęcią umierania na boisku i byli silniejsi duchem. Nie poradziły sobie z tym „akademicy” Rosyjskiej Akademii Nauk Piłkarskich.

Po raz kolejny piłka nożna pokazała, że nie grają na nią koszty transferowe zawodników, a nie listy płac, które łącznie są wyższe dla reprezentacji Rosji niż dla rywali w grupie. Mistrzostwo jest niczym bez charakteru. Dla większości zawodników pierwszej drużyny, ze względu na wiek, był to ostatni duży turniej. Teraz musisz zbudować nowy zespół.