Jak Zdobyć Tytuł Mistrza Sportu

Spisu treści:

Sporty zawodowe często stają się sprawą na całe życie. Dlatego głównym celem każdego sportowca jest uzyskanie tytułów sportowych: kandydata na mistrza sportu, mistrza sportu, międzynarodowego mistrza sportu. Oczywiście dla każdej z rang istnieją pewne wymagania bitowe, po spełnieniu których otrzymasz tę rangę.

Jak zdobyć tytuł Mistrza Sportu

Instrukcje

Krok 1

Tak więc, jeśli postawiłeś sobie za cel uzyskanie kategorii sportowej Kandydat na Mistrza Sportu (CCM), musisz wiedzieć, co następuje. Po pierwsze, zacznij pracę nad spełnieniem wymagań rangi tylko wtedy, gdy masz już 13 lat, ponieważ wcześniej ranga CCM nie była przyznawana. CCM można uzyskać na podstawie liczby zwycięstw lub zajmowanych miejsc. Tak więc, aby uzyskać tytuł Kandydata Mistrza Sportu, zajmij następujące miejsca w konkursie: 1. Na mistrzostwach Europy: w singlu – 5-8 miejsc, w deblu – 3-4 miejsca, w mistrzostwach drużynowych – 3-4 miejsca;

2. W mistrzostwach Rosji: w singlu - 13-20 miejsc (liczba zwycięstw - 12), w deblu - 5-6 miejsc, w mistrzostwach drużynowych - 3-6 miejsc (liczba zwycięstw - 12);

3. W Pucharze Rosji: w mistrzostwach drużynowych - 3-8 miejsc (liczba zwycięstw - 12);

4. Na mistrzostwach Rosji: w singlu – 5-8 miejsc (liczba zwycięstw – 12), w deblu i mistrzostwach drużynowych – 3-4 miejsca (liczba zwycięstw – 12).

Krok 2

Jeśli bierzesz udział w zawodach drużynowych, rozegraj przynajmniej połowę meczów, aby zdobyć tytuł. Jeśli będziesz dążył do uzyskania CCM według liczby zwycięstw, w ciągu roku odnieś 12 zwycięstw nad sportowcami, którzy mają tytuł CCM, czyli 16 zwycięstw, z czego połowa będzie nad kandydatami na mistrza sportu, a połowa nad sportowcami którzy mają I kategorię sportową. Zacznij liczyć rok od daty pierwszego zwycięstwa. Jeśli pokonasz sportowca, który ma tytuł sportowy, przyrównaj to zwycięstwo do dwóch. W przypadku zwycięstwa nad tym samym zawodnikiem licz je jako jeden wynik. Jeśli wygrałeś z powodów technicznych, nie licz tego zwycięstwa jako tytułu. Jeśli w roku zawodów ukończysz wymaganą liczbę lat, nawet po zawodach, weź w nich udział.