Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej 2014: Jak Hiszpania Przegrała Z Chile

19 czerwca w drugim meczu dnia na słynnym stadionie w Rio de Janeiro „Maracana” odbył się decydujący mecz reprezentacji Hiszpanii o kontynuację walki w Pucharze Świata. Przeciwnikami obecnych mistrzów świata byli nieustępliwi Chilijczycy.

Ispania - Chili_

Reprezentacja Hiszpanii, która przegrała mecz otwarcia mistrzostw z Holandią (1 - 5), nie miała prawa popełnić błędu w pojedynku z Chilijczykami. Główny trener „czerwonej furii” dokonał szeregu zmian w początkowym składzie drużyny. W szczególności nie było miejsca u podstawy słynnego pomocnika Xaviego. Hiszpanie potrzebowali zwycięstwa, aby kontynuować walkę o wyjście z grupy.

Mecz rozpoczął się niebezpiecznym atakiem ze strony Amerykanów Południowej, ale nie było szybkiej bramki. Hiszpanie odpowiedzieli wzruszającym momentem, ale bramkarz uratował chilijską drużynę narodową. W 20. minucie spotkania Hiszpanie po stracie piłki w centrum pola otrzymali szybką kontrę na własną bramkę, której wynikiem była piłka Eduardo Vargasa. Reprezentacja Chile objęła prowadzenie, ale wtedy wydawało się, że to nic nie dało mieszkańcom Ameryki Południowej.

Kilka minut później Diego Costa trafiał z bliskiej odległości na bramkę, ale chybił celu. A potem Hiszpania zdobyła drugą bramkę do własnej bramki. Pod koniec pierwszej połowy Alexis Sanchez wykonał rzut wolny, ale Casillas został uratowany. Jednak piłka odbiła się od piłkarza Chile Charlesa Arangisa, który strzelił z palca do bramki. Po 44. minucie Chilijczycy objęli prowadzenie 2-0. Pierwsza połowa spotkania dobiegła końca.

W drugim segmencie gry Hiszpanie rzucili się do ataku. Busquets miał wielką szansę, ale z kilku metrów zdołał nie trafić na prawie pustą bramkę. Chilijczycy natomiast nawet nie myśleli o ataku w pierwszej połowie drugiej połowy, ale utrzymali obronę. Trzeba przyznać, że zrobili to Amerykanie Południa. Hiszpania nie stworzyła tyle, ile chcieliby jej kibice.

Po 70 minutach Chilijczycy zaczęli wykonywać rzadkie kontrataki. W jednym z nich Mauricio Isla mógł „zabić” całą intrygę. Jednak zawodnik Juventusu nie był w stanie dokończyć podania. Isla wślizgnął się po piłkę i wystrzelił nad pusty róg bramki. Potem Hiszpanie w agonii nadal atakowali, oddawali strzały z dystansu, ale bramkarz Chile Bravo nie pozwolił, by piłka przekroczyła linię bramkową.

Końcowy wynik 2-0 na korzyść Chile pozwala Hiszpanom zacząć pakować walizki i przygotowywać się do powrotu do domu. Amerykanie z Ameryki Południowej doganiają Holendrów iw meczu trzeciej rundy zagrają o pierwsze miejsce w grupie B. Do tej pory Chile i Holandia mają po 6 punktów.