Która Drużyna Wygrała Mistrzostwa świata W Hokeju Na Lodzie

Co roku wszyscy kibice hokeja na całym świecie czekają na główny turniej reprezentacji narodowych. Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie gromadzą pod swoim sztandarem 16 drużyn, ale tylko jedna ostatecznie podnosi upragnione trofeum nad głową.

Która drużyna wygrała mistrzostwa świata w hokeju na lodzie 2014

25 maja 2014 roku w stolicy Białorusi na Mińskiej Arenie, w obecności ponad 15 tysięcy widzów, odbył się mecz finałowy Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Po sześćdziesięciu minutach gry zwycięstwo odniosła rosyjska drużyna narodowa, która we współczesnej historii została już czterokrotnym mistrzem świata. Ukochane trofeum uniósł nad głową kapitan drużyny rosyjskiej Aleksander Owieczkin, a następnie wszyscy zawodnicy i trenerzy utworzyli krąg honoru wokół kortu.

W finale Rosjanie pokonali reprezentację Finlandii z wynikiem 5:2. Shirokov, Ovechkin, Malkin, Zaripov i Tichonow strzelili Finom gole.

Reprezentacja Rosji przywiozła na te mistrzostwa świata 12 debiutantów, do ich szeregów dołączyli uznani liderzy kadry narodowej z KHL i NHL. Trzeba przyznać, że Rosjanie mieli na turnieju w Mińsku najsilniejszy skład. Gwiazdy pierwszej wielkości światowego hokeja odpowiedziały na zaproszenie Olega Znarka. Aleksander Owieczkin, Nikołaj Kulemin, Artem Anisimov, Sergey Bobrovsky i kilka innych owiec NHL natychmiast przybyli do siedziby drużyny przed rozpoczęciem turnieju. Przybycie napastnika Jewgienija Malkina pod koniec fazy grupowej stało się poważnym wzmocnieniem składu. To genialnemu Eugeniuszowi i Aleksandrowi Wielkiemu udało się odwrócić losy gry w drugiej części finałowego spotkania, kiedy Rosjanie przegrywali 1:2. W ostatnich dwudziestu minutach w większości Danis Zaripov strzelił czwartego gola, który stał się jednym z najpiękniejszych w turnieju.

Podczas mistrzostw rosyjska drużyna narodowa wygrała wszystkie dziesięć meczów w regulaminowym czasie i została zasłużonym triumfatorem mistrzostw świata w hokeju na lodzie 2014.