Która Drużyna Wygrała Puchar Stanleya

Zdobycie Pucharu Stanleya to najbardziej prestiżowe osiągnięcie drużyny hokejowej w turnieju NHL. Przez cały rok drużyny rywalizują o jak najlepszą pozycję w tabeli, najlepsze kluby awansują do play-offów, w których wyłaniany jest zwycięzca najbardziej prestiżowej ligi hokejowej na świecie.

Która drużyna wygrała Puchar Stanleya 2014

W 2014 roku prestiżową nagrodę zdobył zespół Los Angeles Kings. Należy zaznaczyć, że to trofeum trafiło do dyspozycji monarchów z Los Angeles dopiero po raz drugi w historii klubu. Należy jednak zauważyć, że po raz pierwszy Puchar Stanleya zdobyli „królowie” zaledwie kilka lat temu - w 2012 roku.

Aby zdobyć Puchar Stanleya, hokeiści potrzebowali stosunkowo niewielkiej ilości czasu w końcowej części turnieju. Przypomnijmy, że na każdym etapie play-offów drużyna musi pokonać przeciwnika czterokrotnie, czyli najdłuższa passa to siedem walk, ale Los Angeles Kings pokonali New York Rangers w finale turnieju zaledwie w pięciu meczach, tracąc tylko raz rywali. Ostateczny wynik finałowej serii Pucharu Stanleya to 4-1 na korzyść „królów”.

W ostatnim, piątym meczu „królowie” zdobyli „leśników” na lodzie. Jednak przewaga na arenie domowej nie została znacząco naruszona. Gra była bardzo uparta, a rozwiązanie nastąpiło w drugiej dogrywce.

O wyniku zdecydował Alec Martinez, któremu udało się zdenerwować bramkarza Rangersów dopiero w drugiej dogrywce. Punktację otworzyli „królowie”, w drugiej tercji „Rangers” objęło prowadzenie kilkoma golami, a w trzecim zawodnicy z Los Angeles zdołali przenieść walkę na dogrywkę. W Kings bramki strzelili Justin Williams, Marian Gaborik i Alec Martinez. Chris Crider i Brian Boyle strzelili bramkę Rangersom.

W zwycięskiej drużynie jest rosyjski hokeista. Obrońca Wiaczesław Wojnow po raz drugi w karierze zdobył Puchar Stanleya.