1/8 Finału Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej 2014: Kolumbia – Urugwaj

28 czerwca Rio de Janeiro było gospodarzem drugiego meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA w Brazylii. Na słynnym stadionie Maracanã reprezentacja Kolumbii spotkała się z reprezentacją Urugwaju.

1/8 finału Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014: Kolumbia – Urugwaj

Mecz pomiędzy reprezentacjami Kolumbii i Urugwaju został uznany za jeden z najbardziej nieprzewidywalnych spośród pierwszych ośmiu play-offów piłkarskich mistrzostw świata. To nie przypadek, ponieważ obie drużyny mają wysokiej jakości selekcję graczy zdolnych do osiągnięcia wyniku. Gra była postrzegana jako uparta i zabawna.

W rzeczywistości wszystko potoczyło się trochę inaczej. Kolumbijska drużyna nadal zachwycała swoich fanów wysokiej jakości piłką nożną, której nawet Urugwajczycy nie mogli się przeciwstawić. Pierwsza połowa meczu została zdominowana przez Kolumbijczyków. Widać było, że zawodnicy tej drużyny lepiej radzą sobie z piłką, ich ataki były nieco lepsze i groźniejsze. Dlatego naturalnym wynikiem pierwszej połowy była bramka Jamesa Rodrigueza w 28. minucie spotkania. Kolumbijski napastnik wziął końskie podanie partnera na klatkę piersiową i drugim dotknięciem trafił spoza pola karnego. Cios okazał się nie tylko skuteczny, ale i skuteczny. Piłka spadła bezpośrednio pod poprzeczkę i odbiła się od słupka bramki. Ta bramka Rodrigueza jest jedną z najpiękniejszych bramek w mistrzostwach. Kolumbia prowadzi 1-0.

Przed przerwą Kolumbijczycy nie pozwolili Urugwajczykom tworzyć sytuacji punktowych, wynik na tablicy wyników pozostał bez zmian – Kolumbia wygrała 1-0.

Kolumbijczycy bardzo aktywnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Podobnie jak w pierwszej połowie dała się wyczuć wyższość zawodników tego zespołu. Rezultatem był drugi gol Jamesa Rodrigueza w 50. minucie. Po wspaniałym ataku kolumbijskich piłkarzy Rodriguez trafił piłkę tuż pod bramkę. Napastnikowi nie było trudno zdobyć kolejnego gola w meczu. Kolumbia zajęła 2-0. Radość kibiców tej reprezentacji nie znała granic, bo kolumbijczycy z pozorną łatwością pokonali rywala.

Po zdobyciu gola Kolumbia oddała terytorium Urugwajowi, ale ten nie był w stanie tego wykorzystać. Można wyróżnić kilka groźnych strzałów ze średniej odległości, a także wyjście do bramki Pereiry, ale te sytuacje nie zakończyły się zdobyciem bramki Kolumbii.

Ostateczny wynik spotkania to 2-0 na korzyść Kolumbijczyków. Urugwaj wraca do domu, a piłkarze Kolumbii zmierzą się z Brazylią w ćwierćfinale, bez wyraźnego faworyta w tej parze. Jeśli Kolumbijczykom uda się pokonać gospodarzy mistrzostw, nie będzie to sensacja, bo od pierwszej rundy cały świat ogląda niesamowity mecz reprezentacji Kolumbii.