Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej 2014: Jak Wyglądała Gra Japonia - Kolumbia

Kolumbia zapewniła sobie już miejsce w play-offach mistrzostw świata. Japończycy mieli niewielkie szanse na wyjście z grupy C. W tym celu Azjaci musieli pokonać Kolumbijczyków i liczyć na pomyślny wynik spotkania rywali grających w równoległym meczu (Wybrzeże Kości Słoniowej - Grecja).

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014: jak wyglądała gra Japonia - Kolumbia

Kolumbijczycy i Japończycy wyszli na boisko w brazylijskim mieście Cuiaba 24 czerwca. Amerykanie z Ameryki Południowej mają już zapewniony dostęp do decydującego etapu turnieju. Całe pytanie brzmiało, jakie ostateczne miejsce w grupie C zajmie Kolumbia. Przeciwnicy byli już znani. Pierwsi w sąsiedniej grupie byli zawodnicy Kostaryki, a drugą drużyna Urugwaju.

Gra toczyła się bardzo wolno. Reprezentacja Kolumbii w wyjściowym składzie wystawiła tylko trzech zawodników z bazy. Nie wpłynęło to jednak radykalnie na jakość gry. Pomimo tego, że Japończycy w pierwszej połowie byli w posiadaniu piłki przez większość czasu, wynik otworzyli mieszkańcy Ameryki Południowej. W 16. minucie Cuadrado zmienił liczby na tablicy wyników z rzutu karnego. Kolumbijczycy prowadzili 1 - 0.

Japończycy niewiele zrobili w atakach. Możemy odnotować kilka strzałów z seta pod bramkę kolumbijskiego bramkarza. Honda uderzyła pięścią, ale nie doprowadziło to do celu dla mieszkańców Ameryki Południowej.

Jednak Azjaci nadal odbijali się w ostatnich sekundach połowy. Okazaki po zasłużeniu Hondzie trafił w bramę reprezentacji Kolumbii. Tak więc drużyny poszły na przerwę z równym wynikiem - 1-1.

Kolumbijczycy rozpoczęli drugą połowę od ataków. Już w 55. minucie spotkania Martinez posłał drugą bramkę do bramki Azjatów. Jackson strzelił w daleki róg spoza pola karnego, nie pozostawiając żadnych szans dla japońskiego bramkarza.

Po kolejnej straconej bramce Japończycy próbowali przenieść grę na kolumbijską połowę boiska. Czasami Azjaci dostawali obiecujące ataki, ale nie wymyślili celu.

Kolumbijczycy grali w kontratakach. Jeden z nich w 82. minucie doprowadził do trzeciego strzelonego gola. Jackson Martinez strzelił podwójną bramkę. Napastnik na zamachu w polu karnym usunął obrońcę Japończyka i najcelniejszym ciosem kozłującym lewą nogą posłał piłkę w daleki róg bramki Azjatów. Kolumbia objęła prowadzenie 3-1.

W 90. minucie Rodriguez ustanowił ostateczny miażdżący wynik. On, pokonując w polu karnym obrońcę Japonii, wdzięcznym ciosem rzucił bramkarzowi Azjatów.

Ostateczny wynik spotkania to 4-1 na korzyść Kolumbii. Amerykanie z Ameryki Południowej wychodzą z pierwszego miejsca w grupie C do meczu o mistrzostwo w fazie play-off, pokazując swoją grą, że nie tylko drużyny Brazylii i Argentyny można uznać za faworytów turnieju. Wielu ekspertów może wyrazić pogląd, że Kolumbijczycy pokazują najwyższą jakość i najbardziej spektakularną piłkę nożną w mistrzostwach.