Niemcy – Portugalia: Kolejna Porażka Na Mundialu W Brazylii

Brazylijskie miasto Salwador miało zaszczyt gościć kolejny mecz mistrzostw świata. Na stadionie Fonta Nova Niemcy zmierzyli się z Portugalią przed 51 000 widzów. Te reprezentacje reprezentują grupę G na Mistrzostwach Świata.

Niemcy - Portugalia

Gra rozpoczęła się według scenariusza reprezentacji Niemiec. Niemcy mieli większe posiadanie piłki, próbowali niebezpiecznie atakować. Uderzające było to, że przesycony środek pola Portugalczyków raz po raz zawodził. Niemcy mieli spore pole do ataku, co doprowadziło do szybkiej bramki. Już w 11. minucie została przyznana kara za złamanie przepisów na Mario Goetze. Thomas Muller zbliżył się do piłki i posłał pierwszą piłkę do bramki Portugalczyków w 12. minucie.

Po pierwszym golu reprezentacja Cristiano Ronaldo nie dodała do gry. Niemcy nadal mieli całkowitą przewagę, podczas gdy Portugalczyk w pierwszej połowie miał tylko strzał z dystansu Naniego. Po kolejnym ataku Niemców wyznaczono rzut rożny, po którym Hummels głową posłał drugą piłkę do bramki Portugalii. 2 - 0 i wygląda na to, że gra się skończyła.

Ale to nie wszystkie kłopoty, które spotkały Portugalczyków. Prowadzący obrońca Pepe otrzymał czerwoną kartkę, aw skróconym czasie Müller, wystawiając dublet, zrobił nieprzyzwoity wynik. 3 - 0 i drużyny robią sobie przerwę.

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Portugalczyk miał innego głównego obrońcę, Coentrao, kontuzjowanego, a Muller, nadal terroryzujący Portugalię, strzelił pierwszego hat-tricka w mistrzostwach świata w 78 minut.

Cristiano Ronaldo nie został zapamiętany za nic w meczu, z wyjątkiem rzutu wolnego już przy stanie 0-4, nie na korzyść swojej drużyny. Gra Niemców zadziwiła i pokazała moc „niemieckiej maszyny”, a Portugalczycy pozostawili niezrozumiałe wrażenie. Być może nie są tak gotowi do mistrzostwa, albo po prostu bardzo trudno jest grać na tle morderczych Niemców. W każdym razie kolejne mecze w mistrzostwach rzucą światło na to pytanie. W międzyczasie warto odnotować kolejną porażkę na mundialu - 4-0 Niemcy wygrywają z Portugalią.