Jak Reprezentacja Rosji Zagrała Z Algierią Na Mundialu W Brazylii

Dla wielu fanów rosyjskiego futbolu decydującym meczem na mundialu w Brazylii był mecz pomiędzy drużyną Rosji i Algierii. Spotkanie odbyło się w Kurytybie 26 czerwca. Reprezentacja Capello potrzebowała zwycięstwa, aby kontynuować grę w play-off.

Porajenie_Rossii_

Mecz pomiędzy Rosją a Algierią rozpoczął się dobrą wiadomością dla rosyjskich fanów. Już w 6. minucie, po wspaniałym podaniu Kombarova z lewej flanki, Kokorin głową posłał piłkę do pierwszej dziewiątki afrykańskich bramek. Cel okazał się bardzo piękny.

Po golu Rosjanie starali się bardziej kontrolować piłkę, ale nie prowadziło to do groźnych momentów. Druga połowa pierwszej już minęła z niewielką przewagą Afrykanów. Zawodnicy Algierii, po stałych fragmentach gry, próbowali wzniecać niebezpieczeństwo u bram Rosjan. Uderzało, że Rosjanie raz po raz gubili końskie kule. Afrykanie dwukrotnie niebezpiecznie uderzyli głową w bramkę przeciwnika. Po raz pierwszy piłkę dostał Akinfiejew, w drugiej próbie Afrykanin nie trafił w bramkę. To były wszystkie niebezpieczne wezwania dla Rosjan.

Ofensywna gra Rosjan w pierwszej połowie nie wyrównała. Nie ma absolutnie nic do zapamiętania poza celem. Pod koniec pierwszej połowy spotkania obie drużyny mocno się namieszały, widać było, że w niektórych momentach piłkarzom brakowało umiejętności. Dlatego widzowie widzieli bardzo mało niebezpiecznych ataków.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się minimalną przewagą 1-0 Rosjan, która nie mogła nie zachwycić kibiców nieco nudną grą.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Rosjan. Samedov miał wspaniałą szansę, ale pomocnik reprezentacji Rosji nie mógł pokonać bramkarza. W tym czasie rosyjscy kibice nie chcieli wierzyć, że ten atak będzie ostatnim niebezpiecznym zagrożeniem dla bramki Algierczyków.

Afrykańscy gracze w drugiej połowie spotkania próbowali stworzyć zagrożenie u bram Rosjan z paszą dla koni w polu karnym, co w końcu dało rezultat. Po kolejnym standardzie serwis trafił w pole karne Rosjan. Akinfiejew nie doszedł do piłki przy wyjściu, a Islam Slimani stał się złym geniuszem dla Rosji. Afrykanie wyrównali wynik. Remis 1 - 1 był już na korzyść Afrykanów i taki wynik może odesłać Rosjan do domu. Bramkę strzelono w 60. minucie meczu.

Rosjanom zostało jeszcze pół godziny na zdobycie zwycięskiego gola, co może doprowadzić rosyjską drużynę do fazy play-off turnieju. Rosjanie nie stworzyli jednak ani jednego wyjątkowo niebezpiecznego ataku. Pamiętamy tylko kopnięcie Kerżakowa, ale afrykański bramkarz bez trudu sparował piłkę.

Algieria obroniła ostatnie 30 minut meczu całym zespołem, budując kilka linii obrony. Rosyjscy gracze w kółko nie mogli przedostać się nawet na pole karne Algierczyków. Bardzo mało było strzałów na bramkę. Wszystko to przesądziło o ostatecznym wyniku spotkania.

Końcowy gwizdek sędziego naczelnego meczu zanotował wynik 1-1. Ten wynik był kolejną porażką reprezentacji Rosji na dużych turniejach, bo teraz reprezentacja Rosji wraca do domu.

Niestety, po raz kolejny musimy stwierdzić porażkę rosyjskich piłkarzy, którzy nie pokazali dobrego poziomu gry na najważniejszych europejskich i światowych turniejach. Wielu ekspertów piłkarskich jednogłośnie stwierdzi, że Rosja znów nie spełniła oczekiwań, choć neutralni kibice mogą się sprzeciwiać, bo gra Rosjan była dokładnie na ich poziomie. Zespół Capello osiągnął już sukces po wejściu do samych mistrzostw. W tej chwili dla Rosjan jest to szczyt możliwości.