Jak Zakończyły Się Ostatnie Mecze Fazy Grupowej Mundialu W Brazylii

W ostatnich meczach fazy grupowej mundialu w Brazylii spotkały się drużyny z grup G i H. Na boiskach brazylijskich stadionów grały drużyny z Niemiec, USA, Portugalii, Ghany, Algierii, Rosji, Korei Południowej i Belgii. Dla niektórych drużyn los dotarcia do fazy playoff był przesądzony, podczas gdy inne musiały walczyć o dalsze uczestnictwo w mundialu.

Jak zakończyły się ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Brazylii

Pierwszymi meczami tego dnia były spotkania rywali w grupie G. Niemcy grali z Amerykanami, a reprezentacja Portugalii przeciwstawiła się Ghanie.

Niemiecka drużyna pokonała reprezentację USA minimalną przewagą 1-0. Bramkę strzelił Müller. Ta piłka była już czwartą dla niemieckiego napastnika w turnieju. Niemcy miały lekką przewagę w spotkaniu, ale możemy też powiedzieć, że drużyna USA mogła się zrekompensować, ale tak się nigdy nie stało. Zwycięstwo Niemiec przenosi reprezentację Leo z pierwszego miejsca w grupie do fazy play-off, a Amerykanie są zadowoleni z drugiej linii i również nie mogą się doczekać kolejnego meczu.

Portugalczycy pokonali reprezentację Ghany wynikiem 2-1. Pierwszą i ostatnią bramkę w turnieju strzelił kapitan Europy Cristiano Ronaldo. Obie drużyny mogły przejść do kolejnego etapu turnieju, ale do tego Niemcy musieli pokonać rywali na dużą skalę, ale tak się nie stało. Portugalski zespół jest porównywany pod względem punktów ze Stanami Zjednoczonymi, ale ustępuje tym ostatnim pod względem różnicy bramek i straconych bramek. Dlatego to Europejczycy dotrzymują towarzystwa Afrykanom w tej grupie i wracają do domu.

W grupie H Belgia pokonała Koreę Południową 1-0. Decydujący gol padł w drugiej połowie. Ten kwartet reprezentacji narodowych wpłynął na klasę kadry europejskiej. Belgowie odnieśli trzecie zwycięstwo i awansowali z pierwszego miejsca do fazy play-off, gdzie rywalem Europejczyków stanie się drużyna z USA.

Głównym meczem rosyjskich kibiców był mecz Algieria – Rosja. Podopieczni Capello potrzebowali tylko zwycięstwa i to z dobrą różnicą bramek. Rosjanie po pierwszej połowie prowadzili 1:0, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia. Ze standardu rosyjscy piłkarze nadal tracili. Wynik spotkania 1 - 1 oznaczał zasłużone odejście Rosjan z mistrzostw i wysłał drużynę Algierii na 1/8 finału mundialu, gdzie reprezentacja afrykańska będzie reprezentacją Niemiec.