Wyniki Pierwszego Tygodnia Olimpijskiego W Soczi

Pierwszy tydzień olimpijski w Soczi obfitował w wydarzenia. Według wyników klasyfikacji medalowej reprezentacja Rosji zajmuje dopiero 8 miejsce.

medale olimpijskie

W sumie rosyjscy sportowcy zdobyli 12 medali, z czego tylko 2 odznaczały się najwyższą godnością. Oba złote medale zdobyli w łyżwiarstwie figurowym: Rosjanie wygrali zawody drużynowe i pary sportowe, gdzie złoto otrzymali Maxim Trankov i Tatyana Volosozhar.

Reprezentacja Rosji zdobyła tyle samo srebrnych i brązowych medali - 5. Srebro w łyżwiarstwie figurowym w parze otrzymali Ksenia Stolbova i Fedor Klimov. W sportach saneczkarskich Albert Demchenko dwukrotnie stanął na srebrnym podium (w mistrzostwach indywidualnych i sztafecie drużynowej). Olga Villukhina zdobyła srebrny medal w pościgu za biathlonem. Olga Fatkulina przywiozła kolejny srebrny medal do reprezentacji Rosji, pokonując dystans 500 metrów w łyżwiarstwie.

Olga Graf zdobyła swój pierwszy brązowy medal olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na 3000 metrów. Nieoczekiwane dla Rosji były brązowe medale zdobyte w łyżwiarzu szybkim na krótkim torze Wiktorze An iw stylu dowolnym - Aleksandrze Smyszlajewie. Ostatniego dnia pierwszego tygodnia olimpijskiego zachwyciła mnie Elena Nikitina, która zdobyła brązowy medal w szkielecie. A dzień wcześniej, w swoje urodziny, biathlonista Jewgienij Garanichev wspiął się na brązowe podium po wyścigu indywidualnym.

Czołowe miejsce w klasyfikacji medalowej nadal zajmuje reprezentacja Niemiec, której zawodnicy zdobyli już 10 medali olimpijskich, z czego 7 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szwajcarii, która zdobyła 7 nagród, z czego 5 odznaczało się najwyższą godnością. Pierwszą trójkę zamyka kanadyjska drużyna z 11 medalami, z których tylko 4 to złote.

Rosja ustępuje także krajom takim jak Norwegia, Stany Zjednoczone, Holandia i Białoruś. Warto zauważyć, że przepaść między tymi zespołami nie jest bardzo duża, a rosyjska drużyna ma wszelkie szanse na poprawę swojej pozycji w klasyfikacji medalowej. W tym celu rosyjscy sportowcy muszą otrzymać medale najwyższej godności.