Kim Jest Roman Własow

Rosyjscy zapaśnicy z powodzeniem rywalizowali na XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jeden ze złotych medali zdobył młody sportowiec Roman Własow. Odniósł zwycięstwo w kategorii wagowej do 74 kg w pojedynku z członkiem reprezentacji Armenii Arsenem Julfalakyanem.

Kim jest Roman Własow

Roman Własow od dzieciństwa chodził na swoje złoto olimpijskie. Urodził się 6 października 1990 roku w Nowosybirsku. Chłopiec od najmłodszych lat dorastał bez ojca. Czasami rodzina miała problemy finansowe. Roman wspominał, że były dni, kiedy lodówka była pusta. Ale takie trudności tylko wzmocniły wolę sportowca. Jego motto brzmiało zdanie z kultowej powieści jego ulubionego pisarza, Ernesta Hemingwaya: „Człowiek nie został stworzony, by ponieść klęskę”. Roman tłumaczy, że każdą porażkę traktuje jako powód do uwzględnienia swoich błędów i poprawienia ich w przyszłości.

Być może dlatego młody człowiek jest dziś uważany za jednego z najsilniejszych zapaśników stylu grecko-rzymskiego. A do sekcji sportowej przywiózł go jego starszy brat Artem, który zajmował się zapasami, był mistrzem sportu i zwycięzcą mistrzostw Rosji wśród młodzieży w tym sporcie. Roman wspomina, jak jego brat powiedział mu wtedy: „Na pewno zostaniesz mistrzem”. I tak się stało, a Własow ma wiele tytułów mistrzowskich.

Na przykład w 2011 roku został złotym medalistą grecko-rzymskich mistrzostw Rosji w zapasach w Tiumeniu. Następnie w tym samym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Dortmundzie. Wyciągając wnioski ze swoich błędów popełnionych na tym turnieju, Własow zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Stambule we wrześniu. Potem były inne udane turnieje, w których zwycięzcą został Roman. W tym Mistrzostwa Europy w 2012 roku, na których rosyjski sportowiec zdobył najwyższą nagrodę.

A teraz wreszcie zasłużone zwycięstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Zaraz po nagrodzie Roman przyznał, że jeszcze nie do końca zdawał sobie sprawę, że jest mistrzem olimpijskim. Chociaż pojechał na zawody z nadzieją na złoty medal. Własow powiedział, że po igrzyskach olimpijskich planuje odpocząć, a następnie kontynuować treningi. W końcu musi iść do nowych zwycięstw.