Kim Jest Wiktoria Komowa

Komova Viktoria Aleksandrovna, w wieku siedemnastu lat, jest dość utytułowaną rosyjską gimnastyczką i ma status Honorowego Mistrza Sportu Rosji. Victoria zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Ta krucha dziewczyna zdołała zdobyć ogromną liczbę tytułów.

Kim jest Wiktoria Komowa

Victoria Komova urodziła się 30 stycznia 1995 roku w rodzinie gimnastycznej. Matka Victorii (Vera Kolesnikova) jest Honorowym Mistrzem Sportu w gimnastyce artystycznej, jej ojciec (Alexander Komov) jest mistrzem sportu w gimnastyce artystycznej. To moja mama zaczęła dawać pierwsze lekcje pięcioletniej Vice. Kiedy dziewczynka miała siedem lat, Vera Kolesnikova poprowadziła ją do udanego duetu trenerskiego Olga Bułhakowa i Giennadij Elfimow.

W 2008 roku na międzynarodowych zawodach w Saint-Jose Vic zajął trzecie miejsce w wieloboju, tracąc dwa pierwsze miejsca z Samanthą Shapiro i Rebeccą Bross. Ale na Pucharze Michaiła Woronina ten młody sportowiec nie miał sobie równych w ćwiczeniach na podłodze, dookoła i w skokach. Na mistrzostwach świata juniorów, które odbyły się w Japonii, Victoria zdobyła od razu pięć medali: trzy złote (drążki równoległe, wielobok, kłoda), jeden srebrny za skok i brązowy za ćwiczenia na parkiecie.

W 2009 roku w Finlandii odbył się Olimpijski Festiwal Młodzieży Europejskiej. Tym razem Vika została bez medalu tylko w ćwiczeniach na podłodze, gdzie zajęła szóste miejsce. Ale zdobyła jednocześnie trzy złote medale za wszechstronne, drużynowe mistrzostwo i nierówne sztabki, srebro za ćwiczenia na kłodach i brąz za skarbiec.

Już w 2010 roku Victoria przeszła, zgodnie ze swoim wiekiem, do Mistrzostw Rosji i była faworytką wśród kobiet. W pierwszym ćwiczeniu Vika Komova wzięła srebro, ale na belce i nierównych prętach nie miała sobie równych. Ogólnie rzecz biorąc, sukcesy tej młodej gimnastyczki można wymieniać przez długi czas, a ona zasłużyła na to wszystko własną pracą i wielkim pragnieniem zostania liderem.

Victoria pokazała dobry wynik na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i liczyła na złoty medal w wieloboju. Została jednak zawiedziona własnym występem w skarbcu. Według wyników występów na przyrządach (sklepienie, ćwiczenia podłogowe, belki i poręcze) Komova uzyskała od sędziów wynik 61 973 punktów, przegrywając tylko z Amerykanką Gabrielle Douglas. W finale Vika dwukrotnie straciła równowagę i zajęła ostatnie – ósme miejsce. Młoda gimnastyczka, której nie udało się zdobyć złota, przyznała, że nie była do końca pewna swojej kariery.