Jak Reprezentacja Rosji W Hokeju Na Lodzie Wystąpiła Na Mistrzostwach Świata

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2012 odbyły się od 4 do 20 maja. Igrzyska odbyły się w dwóch sąsiednich krajach: Finlandii i Szwecji, a dokładniej w ich stolicach - Helsinkach i Sztokholmie.

Jak reprezentacja Rosji w hokeju na lodzie wystąpiła na Mistrzostwach Świata 2012

16 drużyn narodowych zostało podzielonych na dwie grupy: Rappu N, która w fazie wstępnej rozgrywała mecze na lodowisku Hartwall Arena w Helsinkach, oraz Grupę S (w której skład wchodziła reprezentacja Rosji), która grała w fazie wstępnej na Globe Arena w Sztokholmie. Zgodnie z wynikami meczów, do play-offów trafiły następujące drużyny: z grupy H - reprezentacje Kanady, USA. Finlandia i Słowacja, z grupy S - drużyny z Rosji, Szwecji, Czech i Norwegii. Reprezentacja Rosji jako jedyna wygrała wszystkie 7 meczów fazy wstępnej.

Wtedy nasza drużyna konsekwentnie rozgrywała mecze z reprezentacją Norwegii w ćwierćfinale, wygrywając wynikiem 5:2 oraz z reprezentacją Finlandii w półfinale, wygrywając wynikiem 6:2. W finałowym spotkaniu finałowym miała zagrać z reprezentacją Słowacji, która pokonała w ćwierćfinale Kanadyjczyków (4:3), aw półfinale - Czechów (3:1).

Mecz o złote medale odbył się 20 maja na lodzie Hartwall Arena. Stadion był wypełniony po brzegi. Reprezentacja Rosji została uznana za jednoznacznego faworyta, ale Słowaków nigdy nie należy lekceważyć. Już sam fakt, że dotarli do finału, pokonując tak groźnych rywali, jak Kanadyjczycy i Czesi, mówił wiele.

A Słowacy od razu udowodnili, że są bardzo zdeterminowani. Już w drugiej minucie pierwszego okresu otworzyli konto! Kapitan ich reprezentacji Z. Haro zaskoczył naszego bramkarza potężnym rzutem z niebieskiej linii. Taki start mógł każdego zniechęcić, ale, ku chwale naszych piłkarzy, nie pomylili się, przejęli inicjatywę i zaczęli tworzyć niebezpieczne momenty u bram słowackiej drużyny. W 10. minucie Dacyuk wykonał celne podanie z dystansu do Owieczkina, wpadł w strefę i podał z lewej strony do Semina, który wrzucił krążek w bramkę bramkarza Laco. Druga część okresu odbyła się w obosiecznych atakach, drużyny wyszły na przerwę z takim samym wynikiem 1:1.

W 6. minucie drugiej tercji nasi hokeiści strzelili drugiego gola, strzelił Perezhogin. A w 14. minucie wynik wynosił 3:1, kiedy Tereshchenko i Shirokov umiejętnie zrealizowali wyjście dwa do jednego. Już po dwóch minutach krążek ponownie wpadł w bramę Laco po rzucie Semina, który wyszedł jeden na jednego ze słowackim bramkarzem.

Nasi hokeiści „zdobyli odwagę” i choć Słowacy uparcie stawiali opór, kontratakowali, wynik meczu był już jasny. W trzecim okresie reprezentacja Rosji strzeliła jeszcze dwa gole dla Słowaków, tracąc jedną w odpowiedzi grając w mniejszości. Ostateczny wynik to 6:2 na naszą korzyść. To było bardzo piękne i zasłużone zwycięstwo! Wszyscy komentatorzy sportowi jednogłośnie zwrócili uwagę na wysoki poziom naszej drużyny, który nie pozostawiał przeciwnikowi żadnych szans.