Gry Zespołowe: Piłka Ręczna

W dzisiejszych czasach istnieją różne gry w piłkę: koszykówka, siatkówka, piłka nożna i inne. Zasady mogą być różne, ale sedno jest takie samo dla wszystkich - walka o cel. Te sporty są dość znane. Na przykład jest mnóstwo fanów piłki nożnej lub koszykówki. Jest jeszcze jeden sport, który może przyciągnąć uwagę widza zainteresowanego drużynowymi rozgrywkami piłki nożnej. To jest piłka ręczna.

Gry zespołowe: piłka ręczna

Etymologia słowa piłka ręczna jest prosta. Tak więc ręka jest tłumaczona z angielskiego jako ręka, a piłka to piłka. W związku z tym piłka ręczna jest rozgrywana piłką. Różnica między piłką ręczną a siatkówką polega na tym, że w pierwszej formie przewidziana jest bramka, a nie pierścień. Piłka ręczna jest również nazywana grą w piłkę ręczną.

Podczas gdy mecze piłki nożnej lub siatkówki plażowej można rozgrywać na zewnątrz, piłka ręczna jest dozwolona tylko w pomieszczeniach. Teren dla tego sportu ma swój własny rozmiar 40 na 20 metrów. Kula o wadze 425-480 g jest używana przez mężczyzn, ale waga pocisku dla kobiet to 325-380 gramów. Gra składa się z dwóch połówek, każda po 30 minut. Przerwa między połówkami 10 minut.

Celem gry sportowej jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika. Nie możesz podejść do bramki na odległość mniejszą niż sześć metrów i ją rzucić, inaczej bramka nie zostanie zaliczona. Zawodnicy polowi grają w piłkę rękoma. Wygrywa drużyna z największą liczbą goli. Bramkarz drużyny może bronić bramki dowolną częścią ciała.

Jeśli w meczu będzie remis po upływie dwóch połówek, zostaną przyznane dwie dodatkowe dogrywki po 5 minut. W przypadku równego wyniku wyznaczana jest jeszcze jedna połowa, a jeśli po niej nastąpi remis na tablicy wyników, zostanie przydzielona seria rzutów wolnych i obie drużyny oddadzą 5 strzałów na bramkę przeciwnika z siedmiometrów znak.

W dzisiejszych czasach istnieją profesjonalne ligi piłki ręcznej. Odbywają się poważne turnieje w tym sporcie. Takich jak Mistrzostwa Świata i Europy.

Ten sport uprawiają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Piłka ręczna jest częścią programu Letnich Igrzysk Olimpijskich.