Rosyjska Narodowa Drużyna Biathlonu Zajęła Czwarte Miejsce W Sztafecie Mieszanej W Pokljuka

Spisu treści:

2 grudnia 2018 r. rosyjscy sportowcy byli bliscy wygrania sztafety mieszanej Pucharu Świata w biathlonie w Pokljuka. Mimo stosunkowo dobrego występu nie udało im się wejść do pierwszej trójki. Co spowodowało tak niejednoznaczny wynik naszego zespołu? Może konieczna była zamiana zawodników na etapach zawodów?

biathloniści w strzelaniu z pozycji leżącej

Irina Starykh, Ekaterina Yurlova - Perkht, Dmitry Malyshko, Alexander Loginov startowali w reprezentacji Rosji. Tradycyjnie wszystkie drużyny narodowe miały silnych sportowców. Przed startem można było przewidzieć, kto będzie faworytem. Byli to Włosi Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, przedstawiciele Francji Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux.

biathloniści wspinają się pod górę

Pierwszy etap

Po starcie Lisa Vitotsi i Bescone objęły prowadzenie. Starikh słabo rozpoczęła wyścig, ale zrehabilitowała się na drugim okrążeniu. Zmniejszyła różnicę z pierwszej liczby z 13 do 7 sekund.

Finlandia prowadziła w pierwszym segmencie konkursu. Za nią w tabeli wyników sztafety mieszanej znajdują się Francja i Włochy. Irina Starykh ledwo dojechała do mety i przekazała pałeczkę Yurlova-Perkht. Ekaterina startowała do wyścigu jako piąta ze stratą 16,5 sekundy do lidera.

Druga faza

Finlandia wyszła na prowadzenie. Ułatwiła to kompetentna praca fińskiej kobiety Kaisy Makaryainen. Cały czas prowadziła scenę. Najbliżej niej była Włoszka ze stratą 29 sekund. Francuzka przegrała z fińską biathlonistką 39. Ekaterina Yurlova wypadła szczerze słabo. Do lidera straciła 1,10 sekundy. Katya przekroczyła linię mety na szóstej pozycji.

przekazanie pałeczki członkowi swojego zespołu

Etap trzeci

Z rosyjskiej drużyny narodowej biathlonu na tor wyszedł Dmitrij Małyszko. Udało mu się zmniejszyć dystans do fińskich liderów na 6 sekund. Martin Fourcade oddał doskonały strzał na zakręcie i objął prowadzenie w wyścigu. Wyprzedził Finna Seppälä, który porażką strzelecką przerwał całą grę dla swojego zespołu.

Czwarty etap

Francja zajęła pierwsze miejsce na czas w sztafecie mieszanej. Za nią uplasowały się Szwajcaria, Włochy, Finlandia. Loginov przejął pałeczkę od Malyshko na piątym miejscu. Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo walczyli o medale. Francuz wygrał tę rywalizację. Na samym początku swojego występu wyprzedził szwajcarskiego Finello o 35 sekund.

Reprezentacja Szwajcarii zajęła drugie miejsce w sztafecie mieszanej. Włosi są na trzeciej linii. Reprezentantom Federacji Rosyjskiej udało się wspiąć dopiero na czwartą pozycję ze stratą 1,17 sekundy do liderów.

rywalizacja biathlonistów na odległość

Wyników sztafety mieszanej w słoweńskiej Pokljuce nie można nazwać pomyślnymi dla rosyjskiej drużyny biathlonowej. Jednak naszym chłopakom udało się prześcignąć bardzo mocne zespoły z innych europejskich zespołów. Musimy wierzyć, że nasi biathloniści odnajdą siłę, motywację i będą mogli walczyć o medale Pucharu Świata.