Aleksander Tretiakow Zdobył Złoto Olimpijskie W Szkielecie

Najlepszym sportowcem szkieletowym został Aleksander Tretiakow, który wyprowadził rosyjską drużynę na trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej.

Aleksander Tretiakow jest najlepszy w szkielecie

Sobota (15 lutego 2014) była wielkim dniem dla rosyjskich fanów. W tym dniu reprezentacja Rosji zdołała pod koniec dnia od razu awansować na trzecie miejsce po siódmym w klasyfikacji medalowej. W wydarzeniu tym w dużej mierze pomógł złoty medal otrzymany późną nocą w męskim szkielecie. Na Sankim torze saneczkowym i bobslejowym o medale olimpijskie walczyło jednocześnie trzech rosyjskich sportowców: Aleksander Tretiakow, Siergiej Chudinow i Nikita Tregubow.

Główna walka o pierwsze miejsce toczyła się między Łotyszem a Rosjaninem. Już pod koniec pierwszego dnia zawodów reprezentant Rosji wygrał prawie sekundę, ustanawiając rekord toru. Awaria nastąpiła dopiero podczas trzeciego wyścigu, kiedy Tretiakow popełnił mały błąd i pozwolił wyprzedzić łotewskiego zawodnika Martinsa Dukursa. Ale według wyników czterech wyścigów Aleksander Tretiakow pokazał najlepszy czas - 3 minuty 44, 29 sekund, zapewniając sobie w ten sposób złote podium na igrzyskach olimpijskich.

Warto zauważyć, że Aleksander Tretiakow z powodzeniem grał już w reprezentacji Rosji w Vancouver, gdzie z powodzeniem został brązowym medalistą. Po zwycięstwie olimpijskim został pierwszym sportowcem szkieletowym, który jest jednocześnie mistrzem świata. Dwie pozostałe rosyjskie zawodniczki weszły do pierwszej szóstki, zajmując piąte i szóste miejsce, powtarzając wynik kobiecej drużyny szkieletowej.