Kto Zdobył Medale W Strzelaniu Z Karabinu?

Zawody strzeleckie odbyły się na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie od 4 do 13 dnia (28 lipca - 6 sierpnia). W tym czasie rozegrano 15 zestawów nagród, z których 5 zabrali do domu strzelcy - 8 mężczyzn i 6 kobiet zdobyło medale olimpijskie. Chińczycy, Amerykanie i Włosi otrzymali po dwie nagrody, a kolejne 9 krajów otrzymało po jednej. Rosjanie niestety nic nie dostali.

Kto zdobył medale w strzelaniu z karabinu?

Zawody strzeleckie odbywały się na strzelnicach przy Królewskich Koszarach Artylerii w południowo-wschodniej części Londynu w Woolwich. Pierwszego dnia zawodów strzeleckich, 28 lipca, rozegrano dwa komplety nagród, a jeden z nich rozdano wśród kobiet strzelających z wiatrówki na odległość 10 m. Na 56 zawodniczek do finału dotarło osiem dziewcząt, w tym jedna z dwóch Rosjanek - Daria Vdovina, która pokazała trzeci wynik. Ale nie udało jej się walczyć o nagrody - Chinka I Sylin została mistrzynią i właścicielką pierwszego złotego medalu igrzysk olimpijskich w Londynie. Jej rodak Yu Dan zajął trzecie miejsce, a Polka Sylwia Bogatskaya zdobyła srebrny medal.

W innej kobiecej dyscyplinie dziewczęta musiały trafić w cel karabinem z odległości 50 m z trzech różnych pozycji. W tej konkurencji najlepsza była Amerykanka Jamie Lynn Grey, a obok niej na podium znalazły się Ivana Maksimovich z Serbii (2. miejsce) i Adela Sykorova z Czech (3. miejsce). Wśród mężczyzn te same zawody wygrał Włoch Niccolo Campriani, wyprzedzając srebrnego medalistę Kim Jong Hyun z Korei Południowej i trzeciego Amerykanina Matthew Emmonsa. Ciekawe, że Emmons, zdobywczyni dwóch poprzednich nagród olimpijskich, jest żoną Catherine Emmons, również mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata w strzelaniu z karabinu. Ale gra w czeskiej drużynie olimpijskiej i została czwarta w rywalizacji kobiet.

Włoch Niccolo Campriani, który zdobył już złoto, walczył o drugie miejsce w strzelaniu na dystansie 10 metrów i udało mu się zająć drugie miejsce, przegrywając z Rumunem Alinem Djordje Moldovyanem. A trzecie miejsce w tej dyscyplinie zajął Gagan Narang z Indii. Mężczyźni na tej olimpiadzie mieli o jedno ćwiczenie więcej niż dziewczyny - z odległości 50 m strzelali z pozycji leżącej. Najlepszy ze wszystkich okazał się Białorusin Siergiej Martynow, który pokonał Lionela Koksa z Belgii i Słoweńca Raimonda Debievetsa.

Występ rosyjskiego zespołu strzeleckiego w dyscyplinach strzeleckich (i we wszystkich innych) można uznać za bardzo nieudany - nikt oprócz Wasilija Mosina, który zajął trzecie miejsce w strzelaniu do rzutków, nie mógł wspiąć się na podium olimpijskie.