Mistrzostwa Świata 1/8 Finału 2014: Kostaryka – Grecja

29 czerwca w brazylijskim mieście Recife odbył się czwarty mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Spotkały się drużyny Kostaryki i Grecji, które rewelacyjnie przeszły do decydującego etapu turnieju.

Mistrzostwa Świata 1/8 finału 2014: Kostaryka – Grecja

Para Kostaryka - Grecja została uznana za najsłabszą spośród pozostałych drużyn w fazie playoff. Mecz pomiędzy tymi zespołami był tego wyraźnym potwierdzeniem.

Pierwsza połowa była nudna. Kostarykanie próbowali zagrać pierwszy numer, a Grecy wykonali kontrataki, ale praktycznie nie było szans na zdobycie bramki. Piłka poruszała się powoli, widzowie mogli widzieć walkę na środku pola, drużyny rzadko przeszkadzały bramkarzom.

Wśród pamiętnych momentów pierwszej połowy spotkania można wyróżnić groźny atak Greków, kiedy europejski zawodnik z bliskiej odległości nie był w stanie trafić w bramkę rywalek. Z pomocą przyszedł kostarykański bramkarz Navas.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy spotkania Kostarykanie otworzyli konto. W 52. minucie Brian Ruiz najdokładniej trafił w dolny róg bramki europejskiej. Kostaryka prowadziła 1-0. Po tym momencie Grecy zaczęli aktywnie naciskać, próbując zaostrzyć sytuację u bram Ameryki Środkowej. Jednak nie wyszło, szans było niewiele. Ale sportowa fortuna wciąż zwracała się w stronę Greków.

Już w skondensowanym czasie Papastatopoulos świetnie grał na finiszujących i wyrównał wynik. Grecy zdobyli remis w regulaminowym czasie. Dodatkowo Europejczycy mieli jeszcze jeden moment na trafienie bramki Kostarykanów w regulaminowym czasie meczu. Ale bramkarz Navas ratuje swoją drużynę po trafieniu greckiego gracza pod poprzeczkę.

W dogrywce widzowie nie widzieli bramek, ale trzeba przyznać, że Grecy byli bliżej bramki. Już w 121. minucie spotkania Mitroglu stracił realną szansę na zdobycie bramki. Grek strzelił z bliskiej odległości na bramkę, ale nie trafił w bramkę.

Mecz zakończył się remisem, dlatego po raz drugi w rozgrywkach losy przejścia do kolejnego etapu rozstrzygnęły się w rzutach karnych.

Szczęście uśmiechnęło się do Kostaryki. Cała piątka graczy zmieniła swoje strzały, dzięki czemu Amerykanie z Ameryki Środkowej wygrali w rzutach karnych 5: 3. Kostaryka zagra teraz w ćwierćfinale z Holandią, a Grecja wróci do domu.