Kto Został Zwycięzcą Spengler Cup

Spengler Cup to najstarszy klubowy turniej hokejowy w Europie. Konkurs ten odbywa się co roku w szwajcarskim Davos w sylwestra.

Kto został zwycięzcą Spengler Cup 2014

W ostatnich dniach odchodzącego 2014 roku w Davos odbył się kolejny Spengler Cup. W turnieju wzięło udział sześć drużyn, z których trzy reprezentują KHL, a dwie reprezentują mistrzostwo Szwajcarii. Ostatnim uczestnikiem turnieju była kanadyjska reprezentacja narodowa, złożona z hokeistów tej narodowości, grających w Europie lub w mniejszych ligach hokejowych Kanady.

Rosyjski klub hokejowy Salavat Yulaev (Ufa) i szwajcarska drużyna Geneva Servette (Genewa) awansowali do finału Pucharu Spenglera 2014. Decydujący mecz odbył się 31 grudnia po południu.

Ostateczny wynik meczu finałowego w Davos nie może zadowolić rosyjskiego kibica. Drużyna Ufy przegrała „na sucho” z „Servette” (0:3). Pierwszy okres spotkania był nieskuteczny. Bramki przeciwko Salavatowi Yulaevowi padły w drugiej i trzeciej tercji meczu. Tak więc w drugim segmencie gry Ufa dwukrotnie stracił w mniejszości. Szwajcarów zdobyli Jacqueme (23 minuty) i Rubin (35 minut). W ostatnich dwudziestu minutach Payette ustanowił ostateczny wynik na tablicy wyników (50 minut).

Warto dodać, że po raz drugi z rzędu Szwajcarka „Servette” zdobyła Puchar Spenglera.