Kto Zagra W Finale Konferencji KHL

Siódmy Puchar Gagarina wkracza w ostatni etap. Po dwóch rundach play-offów KHL sezonu 2014-2015 wyłoniono uczestników finału konferencji.

Kto zagra w finale konferencji KHL 2015

Na uwagę zasługuje fakt, że kluby, które w regularnych mistrzostwach zajęły pierwsze i drugie miejsce, zagrają w finałach konferencji zachodniej i wschodniej. Seria na Zachodzie rozpoczyna się 26 marca, a Wschód rozpoczyna walkę następnego dnia - 27 marca.

Na Zachodzie prawo do gry w głównym finale KHL 2015 zakwestionują dwa „wojskowe” kluby. CSKA Moskwa zmierzy się z SKA St. Petersburg. Moskiewska „CSKA” po raz pierwszy od siedmiu losowań Pucharu Gagarina osiągnęła tak wysoki poziom. Nie jest to jednak przypadek – CSKA zdobyła tytuł mistrza Rosji w hokeju na lodzie 2015 z dużą przewagą, zajmując ostatnie pierwsze miejsce w skonsolidowanej tabeli sezonu zasadniczego.

Ta pozycja Moskali daje przewagę własnego boiska, więc CSKA rozpocznie serię na swoim lodowisku. Na korzyść SKA może przemawiać stopniowo zdobywana forma w play-offach. Podopieczni Bykowa w półfinale konferencji musieli zmierzyć się z silnym moskiewskim „Dynamem”. Piłkarze SKA pokazali swoją siłę w tej serii, więc na początku finałowej serii na Zachodzie szanse są w przybliżeniu wyrównane.

Na wschodzie prawo do rywalizacji o awans do finału Pucharu Gagarina uzyskały Kazański „Ak Bars” i Nowosybirsk „Syberia”. Kazań zajął pierwsze miejsce na wschodzie pod koniec regularnego czempionatu, a Syberyjczycy zajęli drugie miejsce. Tak więc „Ak Bars” ma przewagę własnego pola - seria rozpocznie się w Kazaniu. Szanse obu klubów na awans do głównego finału KHL są w przybliżeniu takie same jak w konfrontacji na Zachodzie.

To prawda, że na Wschodzie jest jedna interesująca intryga. „Syberia” w tym sezonie pokazała znakomity hokej zarówno w sezonie zasadniczym, jak i w serii play-off (dość przypomnieć, że w półfinałowej serii na wschodzie pokonany został dotychczasowy zwycięzca Pucharu Gagarina Metallurg Magnitogorsk). Po raz pierwszy w historii istnienia klubu Syberyjczycy wspięli się na tak wysoki poziom nie tylko w KHL, ale także w mistrzostwach Rosji.