Kto Zagra W ćwierćfinale Mistrzostw Świata W Hokeju Na Lodzie

21 maja 2019 r. zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie 2019. Do czterech zespołów, które zajęły pierwsze miejsca w grupie z Bratysławy, dołączyły jeszcze cztery drużyny z podgrupy Koszyce. Te osiem najlepszych drużyn powalczy o główne trofeum turnieju i tytuł mistrza świata.

Kto zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie 2019

Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie 2019 ćwierćfinały zostaną rozegrane 23 maja. Dwa spotkania odbędą się w stolicy Słowacji, Bratysławie, a dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe odbędą się w Koszycach. Pod koniec fazy grupowej uformowały się wszystkie pary ćwierćfinalistów. Niektóre konfrontacje z oznakowaniem są godne walki o złoty medal.

Pierwszą parę ćwierćfinałową stworzyły reprezentacje Kanady i Szwajcarii. Kanadyjczycy, jako zwycięzcy grupy A, zagrają z czwartym miejscem z grupy B. Reprezentacja Kanady wygląda na faworytów spotkania, jednak europejscy hokeiści potrafią zaskoczyć. W historii mistrzostw świata Szwajcarzy pokonali już Kanadyjczyków w play-offach. W oczekiwaniu na mecz szwajcarska drużyna narodowa została znacznie wzmocniona przybyciem jednej z głównych gwiazd hokeja w kraju - napastnika Carolina Hurricanes Nino Niederreitera. Ten mecz odbędzie się w Koszycach. Spotkanie rozpoczyna się o 17:15 czasu moskiewskiego.

Równolegle z meczem Kanada – Szwajcaria w Bratysławie, do play-offów ruszy reprezentacja Rosji. Pomimo tego, że Rosjanie pewnie zajęli pierwsze miejsce w swojej podgrupie, rywalki w pierwszej rundzie play-offów do podopiecznych Ilji Worobjowa podeszli bardzo poważnie. Czwarte miejsce w grupie A zajęła drużyna z USA, w skład której wchodzi wiele gwiazd NHL. Ta pozycja Amerykanów jest rewelacyjna. Wielu ekspertów nazywa tę drużynę jednym z głównych faworytów całego turnieju. Dlatego mecz Rosja-USA już na etapie ćwierćfinałów cieszy się dużym zainteresowaniem i wydaje się być jedną z najbardziej intrygujących konfrontacji w ¼ finału mistrzostw świata w 2019 roku.

W wieczornej sesji w Koszycach zagrają reprezentacje Finlandii i Szwecji. Fińscy hokeiści zajęli drugie miejsce w grupie A, a Szwedzi ze swojej podgrupy pozwolili wyprzedzić Rosjanom i Czechom, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Mecz ćwierćfinałowy Finlandia – Szwecja również zdobywa tytuł jednej z najjaśniejszych konfrontacji nie tylko w ćwierćfinale, ale w całych play-offach. Szczególną intrygą jest też to, czy gwiazdy NHL ze Szwecji będą w stanie przełamać opór fińskich piłkarzy, którzy grają w większości w mistrzostwach Europy. Jednocześnie nie można lekceważyć reprezentacji Finlandii. Ta drużyna już na wstępnym etapie pokonała Kanadyjczyków. Mecz rozpocznie się o 23:15 czasu moskiewskiego.

Ostatnią parą ćwierćfinalistów są reprezentacje Czech i Niemiec. Reprezentacja Czech, która ma wielu liderów z klubów National Hockey League, zajęła drugie miejsce w grupie A. Reprezentacja Niemiec, prowadzona przez swojego lidera Leona Dreiseitla, zdołała ominąć Amerykanów pod koniec fazy grupowej, zajmując trzecie miejsce. pozycja. Na papierze czeska reprezentacja wydaje się być faworytem. Nie zapominaj jednak, że Niemcy pokazali na tym turnieju bardzo wyrównany hokej. Ten zespół jest dobrze zarządzany przez trenera i ma członka zespołu, który strzelił 50 bramek w sezonie NHL. W ćwierćfinałowej parze Czechy - Niemcy jedno jest pewne - w Bratysławie faworyci na pewno nie będą łatwi. Rozpoczęcie meczu zaplanowano na 23:15 (czasu moskiewskiego).