Urugwaj Vs Kostaryka: Pierwsza Sensacja Brazylii Podczas Mistrzostw Świata

Mecze jednej z najtrudniejszych grup Mistrzostw Świata FIFA w Brazylii rozpoczęły się 14 czerwca w Fortaleza na stadionie Castelan. W Kwartecie D aktualni mistrzowie Ameryki Południowej, Urugwaj, spotkali się z reprezentacją Kostaryki.

urugvai_costa-rica

Pierwsza połowa meczu nie różniła się wieloma sytuacjami punktowymi. Neutralni kibice mieli pełne prawo przyznać, że była to jedna z najnudniejszych połówek turnieju. Jednak padł jeden gol na stadionie, który może pomieścić około 64 000 widzów. Jeden z najlepszych napastników na świecie, urugwajski napastnik Edinson Cavani otworzył wynik z rzutu karnego. Urugwaj objął prowadzenie 1-0. Wydawało się, że po przerwie Amerykanie zdołają ścisnąć przeciwnika. Ale w rzeczywistości wszystko potoczyło się inaczej.

W drugiej połowie Kostaryka wyszła jak inny zespół. Zaczęły się pojawiać ciekawe ataki ze strony przedstawicieli Ameryki Środkowej, a Urugwajczycy nic nie pokazali z przodu. Bramka Campbella w 54. minucie była całkiem naturalna. Gracz z Kostaryki zastrzelił bramkarza Muslerę spoza pola karnego.

Trzy minuty później Duarte prowadzi Kostarykę na prowadzenie 2-1. To wydarzenie było już szokiem dla drużyny Urugwajczyków. Ten ostatni zdołał chybić dwukrotnie w ciągu trzech minut.

Trzeba przyznać, że reprezentacja Urugwaju po straceniu dwóch bramek nie potrafiła niczego stworzyć na bramkę przeciwnika. Wręcz przeciwnie, 84 minuty były śmiertelne dla mieszkańców Ameryki Południowej. Zmiennik Urenya zdobywa trzecią bramkę po błyskotliwym podaniu w pole karne Urugwaju. 3 - 1 na korzyść Kostaryki.

Końcowy gwizdek sędziego meczowego nagrał główną sensację pierwszych trzech dni gry na mundialu. Kostarykanie zdołali pokonać drużynę narodową Urugwaju 3-1.