Jakie Nowe Rekordy Olimpijskie Są Ustanawiane W Londynie

Na XXX Igrzyskach Olimpijskich w Londynie przez trzy tygodnie najlepsi sportowcy z całego świata rywalizowali między sobą o złote medale, aby wyprowadzić swoją reprezentację narodową na pierwsze miejsce w tabeli. Co więcej, na drodze do zwycięstwa niektórym z nich udało się ustanowić nowe rekordy świata.

Jakie nowe rekordy olimpijskie są ustanawiane w Londynie

Nowe osiągnięcia olimpijskie w zawodach w 2012 roku dotyczyły przede wszystkim sportów wodnych. W biegach finałowych na 400 metrów od razu ustanowiono trzy rekordy świata, z których dwa należą do młodych sportowców z Chin. Cóż, czwarty rekordowy czas został zarejestrowany w biegu na 800 metrów z panującym mistrzem świata z Kenii.

Szesnastoletnia Chinka Ye Shiven ustanowiła rekord świata w pływaniu kobiet na 400 metrów. W wyniku rywalizacji złoty medalista pokazał czas 4,28, 43 – najwyższe osiągnięcie olimpijskie w tej dyscyplinie. Srebro powędrowało do Amerykanki Elizabeth Beisel z notą 4,31, 27, natomiast brąz zdobyła Chinka Li Huanghu (4,32, 91).

W podobnym pływaniu wśród mężczyzn rekordzistą ponownie został zawodnik z Chin – Sun Yang, który pokazał wynik 3,40, 14. Drugie miejsce zajął zawodnik z Korei Południowej Pak Tae Hwan, który przepłynął 400 metrów w czasie 3,42, 06, a trzeci trafił do Amerykanina Petera Vanderkai z wynikiem 3,44, 96.

Australijska drużyna kobiet ustanowiła nowy rekord świata na igrzyskach olimpijskich w 2012 r. - w ostatnim 400-metrowym pełzaniu pokazała najlepszy czas 3 minuty 33, 15 sekund. W skład zespołu weszli sportowcy Keith Campbell, Brittany Elmsley, Alicia Cutts i Melanie Schlanger.

A 9 sierpnia panujący mistrz świata w bieganiu, Kenijczyk David Rudisha, zdobył złoty medal dla swojego kraju w biegu na 800 metrów i popisał się rekordowym czasem – 1,40, 91, aktualizując swoje własne najwyższe osiągnięcie – 1,41.01. Od razu zakończył z przyzwoitą przewagą nad pozostałymi uczestnikami zawodów, którą pewnie utrzymywał przez cały wyścig. Drugie miejsce zajął zawodnik z Botswany Nigel Amos (1 min 41, 73), a brąz wywalczył drugi Kenijczyk Timothy Kitum, którego wynik - 1,42, 53.